Halı Sahalar Kabine Kararıyla Açılacak Mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklayacak

İçişleri Bakanlığı genelgesi ile halı sahaların ne zaman açılacağına dair ilk karar açıklandı. Peki halı sahalar ne zaman açılacak? Hangi koşulların sağlanması gerekecek? İşte halı sahaların açılmasına dair son gelişmeler.

Halı Sahalar Kabine Kararıyla Açılacak Mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklayacak

İçişleri Bakanlığı'nın yeni açılma süreci öncesinde yayımladığı kademeli normalleşme genelgesinde halı sahaların durumuna dair karar yer aldı. İçişleri Bakanlığı halı saha ve benzeri kalabalık oluşturacak olan iş yerlerinin 1 Haziran tarihine kadar kapalı olacağını duyurdu. 

KABİNE KARARIYLA HALI SAHALAR AÇILACAK MI?

İçişleri Bakanlığı yayımladığı son genelgesinde aşağıda yer alan işletmelerin 17 Mayıs ile 1 Haziran tarihleri arasında kapalı olacağını bildirdi. Genelge kapsamında halı sahalar da bu listenin içerisinde yer aldı. Alınan karar ile halı sahalara 1 Haziran tarihine kadar kesin olarak kapalı olacak. 

Bakanlık genelgesinde ayrıca Gazino, taverna, birahane, nargile salonu/kafeleri, Sinema salonları, Kahvehane, kıraathane, kafe, dernek lokali, çay bahçesi gibi yerler, İnternet kafe/salonu, elektronik oyun yerleri, bilardo salonları, Halı saha, yüzme havuzu, Spor salonları, Hamam, sauna ve masaj salonları, Lunaparklar ve tematik parkların da kapalı olacağını duyurdu. 

KABİNE TOPLANTISI KARARLARI

Alınan kapatma kararı 1 Haziran tarihine kadar geçerli olacak. 1 Haziran sonrası karar ise Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabine toplantısında açıklanacak. 

Kabine Toplantısı kararları 17 Mayıs Pazartesi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasında 1 Haziran sonrası için normalleşme kararlarını açıklaması ve işletmelerin de faaliyetlerine başlayabilmelerine dair müjdeyi vermesi bekleniyor. 

Kabine Toplantısına ilişkin kararların ardından ise İçişleri Bakanlığı'nın ilgili kararlara ilişkin genelgesi yayımlaması beklenecek.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Halı sahaların açılması talebi sosyal medyada trend oldu. Twitter'dan " Halı Sahalar Açılsın" etiketiyle çok sayıda paylaşım yapıldı. Paylaşımda bulunanlar yasakların sona ermesini ve işyerlerinin açılmasını talep ediyorlar. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@