Hakkâri'de İki Terörist Silah Ve Cephaneleriyle Birlikte Yakalandı

ANKARA(ANKA) – Hakkâri’de iki bölücü terörist silah ve mühimmatlarıyla birlikte yakalandı.

Haberler 22.11.2015, 15:20
Hakkâri'de İki Terörist Silah Ve Cephaneleriyle Birlikte Yakalandı

TSK’nın internet sitesinden verilen bilgiye göre dün Hakkâri’de, Bölücü Terör Örgütü mensubu iki terörist, iki Kaleşnikof piyade tüfeği, silahlara ait 10 şarjör ve 253 mermiyle birlikte yakalandı.

Diyarbakır Lice’de icra edilen operasyonda, Bölücü Terör Örgütü mensuplarınca önceden döşenen toplam altı tuzaklanmış El Yapımı Patlayıcı tespit edilerek imha edildi. Üç ayrı sığınakta yapılan aramada Bölücü Terör Örgütüne ait; dört Kaleşnikof piyade tüfeği ve silahlara ait 200 mermi, bir RPG-7 roketatar ve silaha ait üç mühimmat, 27 Doçka uçaksavar silahı mühimmatı, bir Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü ve kasaturası, iki gece görüş dürbünü, iki el dürbünü, iki çadır, 11 El Yapımı Patlayıcı maksadıyla hazırlanmış mutfak tüpü ve 250 m kablo, bir akü, 150 gr esrar, çok miktarda yiyecek, giyecek ve yaşam malzemesi ile örgütsel doküman ele geçirildi.

Bingöl’de icra edilen operasyonda, Bölücü Terör Örgütü mensuplarınca kullanılan dokuz sığınakta muhtelif yiyecek ve yaşam malzemeleri ele geçirildi, tespit edilen bir tuzaklanmış El Yapımı Patlayıcı düzeneği imha edildi.

Muş’da icra edilen operasyonda, Bölücü Terör Örgütü mensuplarınca kullanılan bir sığınakta; üç Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, 53 Kaleşnikof piyade tüfeği mermisi, muhtelif miktarda yiyecek, yaşam ve ilk yardım maksatlı sağlık malzemesi ele geçirildi.

Şırnak İdil’de Bölücü Terör Örgütü ile bağlantılı olduğu tespit edilen üç şahsın ev ve yakınındaki arazide yapılan aramada; iki Kaleşnikof piyade tüfeği ve silaha ait 906 mermi, iki av tüfeği, 25 Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü ele geçirildi.

Şırnak Uludere ve Hakkâri / Yüksekova’da, Bölücü Terör Örgütü mensuplarınca önceden döşenen iki El Yapımı Patlayıcı tespit edilerek imha edildi.

Hakkâri Şemdinli’de Bölücü Terör Örgütü mensuplarınca kullanıldığı tespit edilen mağara, barınak ve sığınaklar icra edilen hava harekâtı ile imha edildi. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@