Hakkâri'de 17 Terörist Etkisiz

ANKARA (ANKA) - Hakkâri’de devam eden operasyonda icra edilen hava harekâtı sonucunda Böl...

Haberler 12.10.2015, 13:55
Hakkâri'de 17 Terörist Etkisiz

ANKARA (ANKA) - Hakkâri’de devam eden operasyonda icra edilen hava harekâtı sonucunda Bölücü Terör Örgütü mensubu 17 terörist etkisiz hale getirildi.

TSK’nın internet sitesinden verilen bilgiye göre dün etkisiz hale getirilen teröristlerin yanında üç mağara, bir cephanelik ve terörist mevzileri imha edildi, bölgede yapılan arazi aramasında; bir RPG-7 silahı, yedi RPG-7 mühimmatı, 900 12.7 mm uçaksavar mühimmatı, 409 doçka mühimmatı, 242 Kaleşnikof mühimmatı, çok sayıda patlayıcı, örgütsel doküman ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Erzurum’da icra edilen operasyonda, iki ayrı sığınakta Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlere ait bir el telsizi, 110 bixi ve 50 tabanca mühimmatı, bir el bombası, 10 sırt çantası, 11 met, dört uyku tulumu, 140 metre kablo, dört panço, 70 pil ve sera naylonu ile muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi.

Şırnak’ta devam eden operasyonda; bir el bombası, iki mayın, 970 kg amonyum nitrat, 22 kg dinamit lokumu, yedi tüp ve 11 El Yapımı Patlayıcı düzeneği bulundu.

9 Ekim Şırnak’ta yüksek gerilim hattı direğine, El Yapımı Patlayıcı (EYP) patlatılmak suretiyle zarar verildi, güvenlik güçlerinin müdahalesi sonucunda patlatılmaya hazır dört EYP daha tespit edilerek imha edildi.

Mardin’de İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca, Bölücü Terör Örgütüne katılacağı tespit edilen bir kadın ile örgüte eleman temin ettikleri tespit edilen iki kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Şanlıurfa’da İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca; “Terör Örgütüne Yardım ve Yataklık Yapmak” suçundan 10 kişi yakalanarak gözaltına alındı, bir tabanca, bir av tüfeği, 27 tabanca ve 14 av tüfeği mühimmatı ile muhtelif mermi ele geçirildi.

Siirt’te Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerce kullanıldığı tespit edilen sığınak ve silah mevzileri, icra edilen hava harekâtı ile imha edildi. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@