Hakkarili çocukların yürüyen merdiven sevinci

HAKKARİ kent merkezinde açılan bir iş merkezindeki yürüyen merdiven vatandaşların ilgi odağı oldu.

Haberler 21.09.2015, 12:27
Hakkarili çocukların yürüyen merdiven sevinci
Behçet DALMAZ / HAKKARİ, (DHA) - HAKKARİ kent merkezinde açılan bir iş merkezindeki yürüyen merdiven vatandaşların ilgi odağı oldu. İş adamı Mehmet Seven’in sahibi olduğu 7 katlı Rüya İş Merkezi'nde hizmete giren yürüyen merdivenle inip çıkan çocuklar büyük mutluluk yaşadı.

Hakkari’nin Pehlivan Mahallesi’ndeki Çevre yolunda 2010 yılında açılan ve 5 yıl boyunca Hakkari Üniversitesi Rektörlüğü'nün hizmet verdiği 7 katlı bina, geçen yıl rektörlük tarafından boşaltılınca, sahibi Mehmet Seven tarafından iş merkezine dönüştürüldü. İçerisinde giyim mağazaları, kuaför, Bowling, sinema salonları, sağlık ve spor merkezinin yer aldığı iş merkezinde hizmete giren Hakkari kent merkezindeki yürüyen merdivenler de vatandaşların ilgi odağı oldu. Bu durum özellikle çocuklara büyük mutluluk yaşattı. Çocuklar ilk kez yürüyen merdivene bindiklerini söyledi.

'ÜNİVERSİTEYE KİRAYA VERMİŞTİK'

Alışveriş merkezi sahibi Mehmet Seven verdikleri hizmetten memnun olduklarını belirti. Seven, "Biz bu binayı 2010’da iş merkezi olarak hizmete açtık. Daha sonra dönemin Valisi Muammer Türker’in isteği üzerine Hakkari Üniversitesi'ne kiraya verdik. 2015 Ocak ayında Rertörlük bu binayı boşaltınca binayı iş adamaları ve esnaflarımıza tahsis ettik. Umarım başka iş adamları da ilimize daha güzel şeyler getireceklerdir" dedi.

ESNAF MEMNUN

İş Merkezinde kuaför dükkanı bulunan Nevzat Engin ise, yürüyen merdivenin Hakkari’ye yapılan en güzel hizmet olduğunu belirterek, "Yürüyen merdiven Hakkari’de bir ilk. Böyle bir hizmeti ilimize getiren iş adamı Mehmet Seven’e teşekkür ediyoruz. Hakkari'li diğer iş adamlarımızdan da yeni hizmetler bekliyoruz" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@