Hakkari'de 23 Nisan coşkusu

HAKKARİ kent merkezi ve Çukurca İlçesi'nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı. Hakkari Valiliği önündeki Atatürk Anıtı'na bu sabah çelenklerin konulması...

Haberler 23.04.2016, 15:15
Hakkari'de 23 Nisan coşkusu
HAKKARİ kent merkezi ve Çukurca İlçesi'nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Hakkari Valiliği önündeki Atatürk Anıtı'na bu sabah çelenklerin konulması ardından kutlamalara Atatürk Kültür Merkezi'nde devam edildi. Öğrenci ve velilerin yoğun ilgi gösterdiği 23 Nisan kutlamalarına gelen bazı öğrenci ve veliler salonda yer olmaması nedeniyle içeri alınmazken, hınca hınç dolan salonda çoğu öğrenci ve veli 23 Nisan etkinliklerini ayakta izlemek zorunda kaldı.

Hakkari Valisi Yakup Canbolat, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutan vekili Piyade Albay Abdulaziz Tufan İltaş, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, Emniyet Müdürü Resul Holoğlu, Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgut, kurum amirleri ve çok sayıda öğrenci ile veli katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan 23 Nisan etkinilği, öğrencilerin hazırladığı çeşitli etkinliklerle devam edildi. Öğrencilerin dans, step ve defile gösterisi ilgi görürken, 23 Nisan İlköğretim Ortaokul öğrencilerinin korosu  büyük ise alkış aldı.Hakkari'deki kutlamalar Kafkas Halk oyunları gösterisi ile son erdi.

SINIRDA 23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI

Çukurca ilçesi'nde de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı. Sabah saatlerinde Kaymakamlık önündeki Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasıyla başlayan kutlama, Bilal Soybilgiç Ortaokulu'ndaki Ahmedi Hani Konferans Salonu'nda devam etti. Törene, Çukurca Kaymakamı Mehmet Mut. 2'nci Hudut Tugay Komutanı vekili Kurmay Albay Osman Akman , Çukurca Belediye Başkan Vekili Hıdır Demiroğlu, Milli Eğitim Müdürü Ali Alçiçek ilçe Emniyet Müdürü Abdullah Tomer kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı. Burdaki çeşitli etkinliklerle kutlanan program, öğrencilerin halk oyunları gösterisi ile son buldu.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@