Haftaya Acı Haberle Uyandık! MSB Duyurdu

Milli Savunma Bakanlığı yapmış olduğu bir açıklama ile Pençe Yıldırım Harekatı kapsamında bir askerin şehit olduğunu duyurdu. Bir basın açıklaması yayımlayan MSB acı olaya ilişkin bilgi verdi.

Haftaya Acı Haberle Uyandık! MSB Duyurdu

Terör örgütlerine yönelik başlatılan Pençe Yıldırım Operasyonu devam ediyor. 

Türkiye'nin bölgedeki terör örgütlerini temizlemek amacıyla başlattığı ve halen süren operasyon kapsamında ise a-yeni hafta başında acı haber geldi. Bakanlık bir duyuru ile Pençe Yıldırım Operasyonu kapsamında bir askerimizin şehit olduğunu bildirdi. 

BİR ASKERİMİZ ŞEHİT OLDU

Milli Savunma Bakanlığı tarafından sosyal medya üzerinden yapılan basın bilgilendirme açıklamasında yaşanan acı olaya dair detaylar paylaşıldı. 

Pençe Yıldırım Operasyonu kapsamında gerçekleştirilen ikmal sırasında bir askerin helikopterin inişi esnasında yaralandığı bildirildi. Tedavisine başlanan yaralı askerin ise daha sonra kurtarılamadığı ve şehit düştüğü ilan edildi. 

MSB basın bilgilendirme açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

"Pençe Yıldırım Harekatı kapsamında 23 Mayıs 2021 tarihinde icra edilen havadan ikmal faaliyetinde bir kahraman silah arkadaşımız helikopterden inişi esnasında yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilmiş, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur."

Başta bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik başlatılan Pençe Yıldırım Operasyonu halen devam ediyor. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@