Hafta Sonunda Su Baskını Uyarısı! Gök Gürültülü Kuvvetli Sağanak Etkili Olacak

Hafta sonu öncesi Meteoroloji Genel Müdürlüğü yayımladığı son raporu ile yurdun büyük bölümünün sağanak yağmurların etkisi altında olacağını bildirdi. Meteoroloji tarafından yayımlanan son rapor ve yağmurun etkili olacağı şehirler.

Hafta Sonunda Su Baskını Uyarısı! Gök Gürültülü Kuvvetli Sağanak Etkili Olacak

Yaz aylarının gelmesinin ardından yurdun büyük bölümünde az bulutlu ve açık hava hakimdi. 

Ancak Meteoroloji Genel Müdürlüğü hafta sonu öncesinde yurdun büyük bölümünde bu tablonun değişeceğini bildirdi. Su baskını, sel ve ulaşımda aksama uyarısı ile kuvvetli sağanak uyarısında bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü şehir şehir uyardı. 

ŞEHİR ŞEHİR UYARDI KUVVETLİ SAĞANAK GELİYOR

Haftanın son işlem günü olan Cuma gününde yurdun sadece bir bölümününde sağanak yağmur bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yayımladığı raporunda cuma gününde yağışların sadece Kırklareli, İstanbul, Edirne ve Tekirdağ'da etkili olacağını bildirdi. Bu şehirlerde gün içinde başlayacak olan sağanak yağışlar ayrıca İç Anadolo Bölgesinde de görülecek. 

Cumartesi Yurdun Büyük Bölümü Yağışlı

Yağışlar için esas gün Cumartesi olarak açıklandı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü cumartesi gününde yurdun çok büyük bölümünde etkili sağanak yağış beklendiğini rapor etti. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından ilan edilen hava tahmin raporunda Cumartesi günü hem yağışların etkili olması bekleniyor hemde hava sıcaklıklarının ciddi oranlarda düşeceği öngörülüyor. Hava sıcaklıkları İstanbul'da 16, Ankara'da ise 15 dereceye kadar düşebilecek. 

Pazar günü ise yağışlar Türkiye'yi terk edecek. Hava sıcaklıkları mevsim normallerine çıkarken az bulutlu ve açık hava etkili olacak. 

İl İl Cumartesi Günü Yağış listesi

Yağış beklenen illerde ise vatandaşların su baskını ve sel olaylarına karşı dikkatli olması gerekiyor. Ayrıca bu illerde yaşayan vatandaşların etkili olabilecek yağışlar nedeniyle ulaşımda zorluklar yaşayabilecekleri de hatırlatıldı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@