Hafta Sonu Türkiye'nin Kuzey Kesimleri Serin Ve Yağışlı Olacak

ANKARA(ANKA) – Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, Tü...

Haberler 11.09.2015, 14:50
Hafta Sonu Türkiye'nin Kuzey Kesimleri Serin Ve Yağışlı Olacak

ANKARA(ANKA) – Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, Türkiye’nin kuzey kesimlerinin, yarın Balkanlar üzerinden gelecek serin havayla birlikte yağışlı sistemin eksine gireceği tahmin ediliyor.

Yarın yurdun kuzey kesimleri çok bulutlu, Trakya, Marmara, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve batısı, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Doğu Karadeniz’in iç kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Yalova, Sakarya, Kocaeli, Zonguldak, Bolu, Düzce, Bartın, Karabük, Çankırı, Çorum, Sinop ve Kastamonu’da yerel olarak kuvvetli olacağı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara’nın Kuzey ve doğusu, Batı Karadeniz ile Çankırı ve Çorum çevrelerinde beklenen yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışların sebep olacağı ani sel, su baskını, dolu, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması uyarında bulundu.

-PAZAR GÜNÜ-

Pazar günü yağışlı sistemin, Marmara’nın doğusu ve Karadeniz bölgesi ile Sivas, Erzincan, Kars ve Ardahan çevrelerinde etkili olması ve önümüzdeki hafta ise Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğu kesimlerinde kısa süreli sağanak geçişlerine neden olması ve diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışlı sistem ile birlikte mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının Cumartesi günü Türkiye’nin batı, Pazar günü ise kuzey ve iç bölgelerinde azalacağı ve önümüzdeki hafta ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.

-TOZ BULUTU-

Bu hafta boyunca Doğu Akdeniz’de yoğun olmak üzere Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde görülen atmosferdeki tozun etkisini azaltmasına rağmen hafta sonunda da görüleceği tahmin ediliyor.

Yapılan açıklamada vatandaşların ani sel ve su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar ve heyelan tehlikelerine karşı tedbirli olması belirtiliyor. (ANKA)

(HND/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@