Hadi Özışık'tan Sedat Peker ile Görüşmesine İlişkin İlk Açıklamasında Süleyman Soylu Vurgusu

Suç örgütü lideri Sedat Peker, Hadi Özışık ile olan görüşmesini sosyal medya hesabından yayımlandı. Görüşme sonrasında ise Hadi Özışık'tan ilk açıklama geldi. Özışık konuşmasında, Peker ile yapılan görüşmesinde Süleyman Soylu'nun haberinin olmadığını ifade etti.

Hadi Özışık'tan Sedat Peker ile Görüşmesine İlişkin İlk Açıklamasında Süleyman Soylu Vurgusu

Organize suç Örgütü lideri olmak suçundan hakkında soruşturma başlatılan ve aranan Sedat Peker, bir süredir sosyal medya hesapları üzerinden açıklamalarda bulunuyordu. Bazı iddiaları gündeme getiren Peker son paylaşımında, Hadi Özışık ile olan görüşmesini yayınladı. 

SÜLEYMAN SOYLU'DAN İLK AÇIKLAMA GELDİ

Kendisine ait sosyal medya hesabından bir paylaşımda daha bulunan Peker, Hadi Özışık ile yapmış olduğu görüntülü konuşmanın kaydını yayınladı. Peker videoları için Süleyman Soylu ile görüştüğü iddia edilen Hadi Özışık'ın kardeşi Süleyman Özışık ile ilgili kaydın ardından ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan ilk açıklama geldi. Katıldığı bir canlı yayın programında Bakan Soylu "arabuluculuk" iddiasını kesin bir dille yalanladı ve Süleyman Özışık ile yakın zamanda görüşmediğinin altını çizdi. Bakan Süleyman Soylu ayrıca Hadi ev Süleyman Özışık kardeşler hakkında da suç duyurusunda bulunacağını söyledi. 

HADİ ÖZIŞIK'TAN BASIN AÇIKLAMASI

Hadi Özışık; Peker'in yayınladığı görüşmeye dair açıklamalarda bulunduğu, basın açıklamasında ayrıca Süleyman Soylu ile yakın zamanda görüşmediğini vurguladı. Neden Sedat Peker ile görüştüğüne ilişkin ise Özışık sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı. 

"Sn. Süleyman Soylu ile yıllardır süregelen bir hukukum var. Sedat Peker'i de tanırım. Yayınladığı videoların maksadını aşmaya başladığını düşündüğümden dolayı kendisiyle birkaç görüşme yaparak, sakinleştirmeyi ve Türkiye'nin gündemini meşgul eden bu tatsız durumu nihayete erdirmesini sağlamaya çalıştım. Bu görüşmelerden Sayın Soylu'nun haberi ve bilgisi yoktu -olamazdı da"

Açıklamanın devamında ise Sedat Peker'in tavrını ısrarla sürdürdüğünü söyleyen Özışık, 'haklısın' diyerek konuyu kapatmak durumunda kaldım, dedi. İyi niyetle almış olduğum inisiyatifin sorumluluğu bana aittir diyen Özışık, "Sayın Soylu'nun da ifade ettiği gibi kendisiyle bu konuda ne şahsımın ne de kardeşimin hiçbir irtibatı olmamıştır" dedi. 

BAKAN SÜLEYMAN SOYLU SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı canlı yayında, Hadi Özışık ve Süleyman Özışık hakkında suç duyurusunda bulunacağını ifade etti. Süleyman Soylu konuşmasında ayrıca "Yakından tanıdığımız arkadaşlar ismimizi kullanarak bir mafya lideri ile bana tuzak ve tezgâh kurdular. Yarın sabah Hadi Özışık ile Süleyman Özışık hakkında suç duyurusunda bulunacağım." dedi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@