Hacettepe Üniversitesi Müsam Müzikte Bilirkişilik Yapacak

ANKARA (ANKA) – Amaçları arasında müzikle ilgili tartışmalı konularda “danışmanlık&rdquo...

Haberler 31.10.2015, 09:55
Hacettepe Üniversitesi Müsam Müzikte Bilirkişilik Yapacak

ANKARA (ANKA) – Amaçları arasında müzikle ilgili tartışmalı konularda “danışmanlık” ve “bilirkişilik” yapmak ta bulunan Hacettepe Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile ilgili yönetmelik tamamlandı.

Hacettepe Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Uygulama ve Araştırma Merkezinin amaçlarına, faaliyet alanlarına, yönetim organlarına ve bu organların görevlerine ilişkin usul ve esasları düzenleyen yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. MÜSAM, Üniversitenin ilgili bölüm, anasanat ve anabilim dallarının işbirliği çerçevesinde, yurt içinde ve yurt dışında, müzik, müzik bilimleri ile sahne sanatları ve yayıncılık konuları ile ilgili her alanda bilimsel, sanatsal uygulama ve araştırmalar yapcak, eğitim faaliyetlerinde bulunacak. Akademik ve kültürel topluluklar kurarak bunların faaliyetlerini organize edecek olan MÜSAM, Konservatuvar yayınlarını, 21. yüzyıl perspektifiyle ve yeni tasarımıyla ulusal ve uluslararası müzik yayıncılığı alanında ilk sıralara çıkarmayı amaçlayacak.

Müzik ve sahne sanatları ile yayıncılığı konularıyla ilgili her alanda, yurt içinde ve yurt dışında ilgili kamu ve özel kurum ve kuruluşlarıyla konuyla ilgili işbirliği çerçevesinde arge ve uygulama faaliyetlerinde bulunacak olan merkez bu amaçla yapılan faaliyetlere katılacak, bu faaliyetleri destekleyecek ve ihtiyaç yönünde danışmanlık ve bilirkişilik hizmeti verecek.

MÜSAM ayrıca ulusal ve uluslararası müzik çalgılarının yapımını sağlayarak, ulusal ve uluslararası çalgı yapımı alanında ön sıralarda yer edinmeyi de hedefliyor. MÜSAM müzik ve sahne sanatları konularında başarılı araştırmacı, uygulamacı ve öğrencilere ödüller verecek. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@