Gümüş Fiyatlarında Yeni Rekor! Uzman İsim Gümüşün Geleceğine Dair Açıklamalarda Bulundu!

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar, gümüş yatırımcısının 2023 yılında yüzünün güleceğinin habercisi oldu. Gümüş fiyatları ile elde edilen verilerin incelenmesi, gümüşün bu sene içerisinde artış sağlayabileceğini gösterdi.

Gümüş Fiyatlarında Yeni Rekor! Uzman İsim Gümüşün Geleceğine Dair Açıklamalarda Bulundu!

Gümüş alanında yatırım yapan kişiler, son iki yılda gram bazında 6, ons bazında ise 2 kat fazla kazandı. Yatırım uzmanlarının yaptığı açıklamalara göre gümüşün bu yıl içerisinde yüksek bir performans sergilemesi bekleniyor. ABC Bullion CEO’su olan Janie Simpson, gümüş fiyatlarının bu sene içerisinde son dokuz yılın zirvesini görebileceğini belirtti.

GÜMÜŞ 15 TL’Yİ GÖRDÜ

2020 yılında 2,50 TL olan gümüşün şu anda gram fiyatının 15 TL civarında seyrettiği görüldü. 2020 yılında 12 dolar olan gümüşün ons fiyatı ise şu sıralarda 25 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Gümüşte meydana gelen bu yükselmeler, gümüş yatırımcısının son üç yılda altından daha fazla kar elde etmelerine imkan sundu. Son üç yıldır gümüşte yaşanan bu gelişmeler, yatırımcıların gümüşe yönelmeye devam etmesini sağladı. Eldeki verilere göre; gümüş fiyatı en son Şubat 2013'te 30 dolar-ons seviyesini görmüştü. Fiyat 1980'de ise, 49,45 dolar-ons seviyesine kadar çıkmıştı.

‘GÜMÜŞÜN BU YIL 30 DOLAR-ONS OLMASI SÜPRİZ OLMAZ’

Gümüş Fiyatlarında Yeni Rekor! Uzman İsim Gümüşün Geleceğine Dair Açıklamalarda Bulundu!

ABC Bullion CEO’su olan Janie Simpson, gümüş fiyatlarındaki artış için şu açıklamaları yaptı; ‘’ Gümüş, tarihsel olarak bakıldığında enflasyonun yüksek olduğu yıllarda yıllık yüzde 20'ye yakın getiri sağlamıştır. Bu cazip kayıt ve gümüşün altına göre ne kadar ucuz olduğu dikkate alındığında, gümüş fiyatının bu yıl 30 dolar-ons seviyesine doğru gittiğini görmek sürpriz olmaz.’’

NURETTİN NEBATİ: ‘GÜMÜŞ YATIRIMI İLE İLGİLİ GÜZEL MÜJDELER VERECEĞİZ’

Yatırım konusunda uzman olan İslam Memiş ise, gümüş fiyatları için şu açıklamaları yaptı; ‘’Gümüş iyi bir yatırım aracı haline geldi. Gümüş, 2023’te de çok konuşulacak ve altından fazla kazandıracak değerli bir metal ve yatırım aracı olacak. Gümüş, sadece fiziki olarak alınmaz. Bankalardan gümüş hesabı açtırabilir ve birikimler de burada değerlendirebilir. Gümüş, yakında sistemde değerlendirilecek bir yatırım aracı haline gelecek Hazine ve Maliye Bakanımız Nurettin Nebati ile bir ay önce bu konuyu görüştüğümüzde gümüş yatırımı ile ilgili güzel müjdeler vereceğini söyledi.’’

SONRAKİ HABER