Gümrük muhafaza memuru tartıştığı TIR şoförünü öldürdü

MERSİN Serbest Bölgesi kapısında görevli gümrük muhafaza memuru 33 yaşındaki Mustafa Şafak, araç kontrolü konusunda tartıştığı TIR sürücüsü 46 yaşındaki İsmail Hakkı Türkmen'i tabancayla vurarak öldürdü.

Haberler 25.08.2016, 13:24
Gümrük muhafaza memuru tartıştığı TIR şoförünü öldürdü
Mustafa İNSAN (DHA) - MERSİN Serbest Bölgesi kapısında görevli gümrük muhafaza memuru 33 yaşındaki Mustafa Şafak, araç kontrolü konusunda tartıştığı TIR sürücüsü 46 yaşındaki İsmail Hakkı Türkmen'i tabancayla vurarak öldürdü.

Sabah saatlerinde İsmail Hakkı Türkmen, 33 BZV 67 plakalı TIR ile Mersin Serbest Bölgesi'nden çıkış yapmak üzere kapıya geldi. İddiaya göre kapıda durdurularak aracında arama yapılmak istenilen Türkmen ile gümrük muhafaza memurları arasında tartışma çıktı. Diğer TIR sürücülerinin de katıldığı tartışma daha sonra arbedeye dönüştü.

Arbede sırasında dövülen gümrük muhafaza memuru Mustafa Şafak, üzerinde taşıdığı tabanca ile önce 2 el havaya ateş etti, ardından İsmail Hakkı Türkmen'i sol göğsünden vurdu. Ağır yaralanan Türkmen, Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken yolda hayatını kaybetti. Mustafa Şafak ise meslektaşları tarafından Serbest Bölge içerisindeki bir binada korumaya alındı. Şafak, olay yerine gelen polis tarafından gözaltına alınarak çelik yelek giydirildikten sonra zırhlı polis aracı ile Mersin Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@