Gültekin Avcı tutuklandı

Selam Tevhid Kumpası Soruşturması kapsamında cuma günü İzmir’de gözaltına alınan Gültekin Avcı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Haberler 21.09.2015, 02:29
Gültekin Avcı tutuklandı

Eski savcı Gültekin Avcı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Selam Tevhid Kumpası Soruşturması kapsamında Cuma günü İzmir'de gözaltına alındı. İki gündür Vatan'daki Emniyet Müdürlüğü'nde işlemlerine devam edilen Avcı avukat olduğu için polise ifade vermedi. Sabah saat 10.45'te ifadeye davet edilen Avcı, 11.45'e kadar beklenilmesine rağmen sorgu odasına gelmedi. Gerekçe olarak ise avukatlarıyla toplantı yaptığını ileri sürdü. Gözaltı süresi saat 13.10 itibari ile sona erecek olan Avcı için ek gözaltı kararı alındı ve gözaltı süresi bir gün uzatıldı. Gültekin Avcı'nın avukatlarıyla görüşme bahanesiyle gözaltı süresini doldurup örgüte yakın basın yayın kuruluşları aracılığıyla kamuoyunda mağduriyet algısı oluşturmaya yönelik plan yaptığı zannedilirken, Soruşturma Savcısı İrfan Fidan Gültekin Avcı'nın ifadeye gelmeme yönünde irade gösterdiğine ilişkin bir tutanak hazırlayarak diğer 6 şüpheliyle birlikte tutuklamaya sevketti. Sevk gerekçesi olarak şüphelilerin Türkiye Cumhuriyeti Devleti Hükümeti'ni ürettikleri sahte deliller doğrultusunda terörle ilişkilendirerek yıkmayı hedefledikleri gösterildi. Şüphelilerin eylem ve fikir birliği içerisinde Türk Ceza Kanunu'nun 312/1. maddesini de ihlal ettikleri kaydedildi. Nöbetçi İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliği'nde Hakim Durmuş Karaçalı tarafından sorgulanan Avcı, sorgu sonucu tutuklandı.

Gültekin Avcı, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nin Görevini Kısmen veya Tamamen Yapmasını Engellemeye Teşebbüs, Terör Örgütü Yöneticisi Olmak, Siyasi ve Askeri Casusluk suçları kapsamında tutuklandı. Adliyeye sevk edilen 3 polis sorgu ardından adli kontrol ile serbest bırakılırken diğer 3 polis terör örgütü üyeliği suçlaması ile tutuklanarak cezaevine gönderildi

Kaynak: medyahaber

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@