Grammy Ödüllü Dünyaca Ünlü Koro Şefi Eric Whitacre İstanbul'da

İSTANBUL (ANKA)-Klasik müziğin popüler ismi, koro dünyasının Grammy ödüllü yıldızı, dünyaca ünlü koro şefi ve besteci Eric Whitacre, Odeabank sponsorluğunda 8 Kasım’da, Zorlu

Haberler 06.11.2014, 12:05
Grammy Ödüllü Dünyaca Ünlü Koro Şefi Eric Whitacre İstanbul'da

İSTANBUL (ANKA)-Klasik müziğin popüler ismi, koro dünyasının Grammy ödüllü yıldızı, dünyaca ünlü koro şefi ve besteci Eric Whitacre, Odeabank sponsorluğunda 8 Kasım’da, Zorlu Center PSM’de Türkiye’nin önde gelen korolarından Rezonans ile aynı sahneyi paylaşacak.

Klasik müziğin dünyaca ünlü yıldızı Eric Whitacre, Türkiye’de ilk kez konser verecek. Dünyada eserleri en çok satan koro ve orkestra müziği bestecilerinden biri olan, "Choral Superstar" Eric Whitacre, 2012'de "Light&Gold" isimli ilk albümüyle Grammy ödülü aldı. Dünyada birçok müzik festivaline ismi verilen Whitacre, 2009 yılında başlattığı "Sanal Koro" projesiyle dünyanın dört bir yanından koristleri internet üzerinden bir araya getirdi ve koro müziğinde yeni bir dönemi başlattı. Youtube'da izlenme rekorları kıran "Virtual Choir" projesi, klasik müzik dünyasında dijital bir inovasyona imza attı.Eric Whitacre ile aynı sahneyi paylaşacak olan Türkiye’nin önde gelen çağdaş müzik korolarından Rezonans, dünyaca ünlü besteciler ve şeflerle gerçekleştirdiği projelerle ismini duyurdu. Disiplinler arası performanslarıyla koro müziğine yenilikçi yaklaşımlar getiren, 3 yıldır hazırlandığı bu proje için kadrosunu zenginleştiren ünlü koro, Eric Whitacre ile vereceği konserde 70 kişilik kadrosuyla sahnede olacak.Koro Kültürü Derneği’nin ev sahipliğini yaptığı proje, Borusan Vakfı tarafından da destekleniyor.7 Kasım günü ise marka konferansı Brand Week kapsamında konuşmacı olarak yer alacak olan Eric Whitacre, dijital inovasyon ile müziği nasıl birleştirdiğini anlatacak. Konferansın ardından Whitacre ve Rezonans bir de kısa dinleti sunacaklar.(ANKA)
(NÇ/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@