(Görüntülü) Malatya Beşik Gibi Sallanıyor

ŞEHİRLERDEKİ YAKINLARININ YANINA YERLEŞİYORLAR

Haberler 09.12.2015, 17:44
(Görüntülü) Malatya Beşik Gibi Sallanıyor

ŞEHİRLERDEKİ YAKINLARININ YANINA YERLEŞİYORLAR

Malatya'nın Hekimhan ilçesinde 4,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin merkez üssü Beykent Mahallesi?nde birçok evde çatlaklar oluştu. İnsanlar evlerini terk etmeye başladı. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, merkez üssü Malatya'nın Hekimhan İlçesine bağlı Beykent Mahallesi olan 4,5 büyüklüğünde meydana geldi. 11.03?te gerçekleşen depremi kandilli ise depremin büyüklüğünü 4,6 olarak açıkladı.
Deprem Malatya kent merkezi ile Hekimhan ilçesi ve çevresindeki yerleşim yerlerinde de 29 Kasım tarihinde de gece 02.28?de bugünkü depremin gerçekleştiği Beykent Mahallesi?nin 1.5 kilometre yakınındaki Dursunlu Mahallesi?nde 5.1 büyüklüğünde deprem gerçekleşmişti. Bu deprem sonrası geçen sürede 500?den fazla artçı sarsıntı kaydedilmişti. Bununla birlikte 600 evde hasar olduğu yetkililere bildirilmişti. Son depremde can ve mal kaybı olmadı. 4.5?lik depremin merkez üssü Beykent Mahallesi?nde evlerde derin çatlaklar oluştu. Bir süredir 500?den fazla sarsıntının gerçekleştiği bölgede insanlar başka hissedildi. 12.13'te yine Hekimhan İlçesinde 3,7 büyüklüğünde yeni bir deprem daha kaydedildi.

ŞEHİRLERDEKİ YAKINLARININ YANINA YERLEŞİYORLAR

Muhtar Fikri Kılıç, 10 gün önceki depremde birçok evde çatlak oluştuğunu, yeni sarsıntı sonrası hasarın arttığını anlattı. Deprem sırasında konteynır talebini iletmek için ilçe merkezinde olduğunu dile getiren Kılıç, zelzele haberini duyunca köye döndüğünü söyledi. Deprem sonrası kaymakam ile AKUT yetkililerinin gelerek köyde incelemede bulunduğunu ifade eden Kılıç, son günlerde gerçekleşen depremler nedeniyle 70 kişinin yaşadığı köyde 20 kişinin kaldığını aktardı.
Kibar Aslan, depremin kendilerini korkuttuğunu anlattı. Sarsıntıyı duyduklarını hemen kendilerini dışarı attıklarını dile getiren Aslan, ?Canımızı zor kurtardık. Hemen kendimizi dışarı attık? dedi.
Hasan Aslan da evinin depremde ciddi oranda zarar gördüğünü bildirdi. Önceki depremde oluşan küçük çatlakların daha derinleştiğini ifade eden Aslan, yeni bir sarsıntıda evinin yıkılmasının muhtemel olduğunu kaydetti.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@