Görevden alınan memurlara ne olacak?

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Cemaat soruşturması kapsamında görevden alınan memurlara ilişkin açıklamada bulundu.

Haberler 01.08.2016, 11:55
Görevden alınan memurlara ne olacak?

Sol Haber Portalının buradaki haberine göre

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Cemaat'te yönetici kademede olmayıp sadece sempatizan olan ve görevden alınan memurlarla ilgili olarak atılabilecek adımları açıkladı.

Hürriyet'te yer alan habere göre, Canikli, "Evet, bizim de öncelikle üzerinde durduğumuz konu mağduriyetler. Bu insanların önemli bir bölümü geçimlerini kamudan sağlıyor. Aileleri, masum çocukları var. Örgütün yönetici kademesinde ya da üyesi olduğu tespit edilenleri tasfiye edeceğiz. Yönetici kademede olmayıp sadece sempatizan olanlar da önemli görevlerde kalmayacak ama hayatlarını idame ettirebilmeleri için bir mekanizma kurmayı düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Bunun için detayların netleşmediğini belirten Canikli, "Kamuda düz memur gibi alt görevde oluşturulacak özel bir kadroyla pasifize edebiliriz. Zarar veremeyecekleri başka bir kadroya yönlendirebiliriz ya da bulundukları görev çok tehlike arz etmiyorsa bir kısmı kalabilir. Düşünün beş yaşında masum bir çocuk var… Babasının ihanetini ona ödetmememiz gerekiyor" diye konuştu.

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@