Gökçek: Bizim Robotun Granit Kafası, Onu Mahkemeye Veren Mimarlardan Daha İyi Çalışır

ANKARA (ANKA) – Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankapark’ın tanıtımı için Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) Kavşağı’na yerleştirilen Otorobot Heykeli’ne ilişkin savcılığa suç duyurusunda bulunan Mimarlar Odası Ank

Haberler 09.04.2015, 11:37
Gökçek: Bizim Robotun Granit Kafası, Onu Mahkemeye Veren Mimarlardan Daha İyi Çalışır

ANKARA (ANKA) – Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankapark’ın tanıtımı için Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) Kavşağı’na yerleştirilen Otorobot Heykeli’ne ilişkin savcılığa suç duyurusunda bulunan Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin eleştirerek, “Bizim robotun granit kafası, onu mahkemeye veren mimarlardan daha iyi çalışır” dedi.

Gökçek, yaptığı açıklamada, Ankapark’ın tanıtımı için AOÇ Kavşağı’na yerleştirilen Otorobot Heykeli’ne ilişkin savcılığa suç duyurusunda bulunan Mimarlar Odası Ankara Şube yöneticilerini eleştirdi.

Gökçek, Mimarlar Odası’nın bunu ideolojik nedenlerle yaptığını öne sürerek, şöyle konuştu:

“İdeolojik davranışları nedeniyle her çalışmamızı istisnasız mahkemeye vererek durdurmaya çalışıyorlar. Bitince de en çok onlar faydalanıyorlar. Bizim robotun granit kafası, onu mahkemeye veren mimarlardan daha iyi çalışır. Hepinizin aklını toplasam benim robotun aklı kadar etmez. Neymiş, Ankaralının hesabını soracakmış… Sen kimsin ki hesap soracaksın? Ankaralı adına konuşacaksan, girersin seçime alırsın boyunun ölçüsünü. Bizim robotlara saygılı olun. Ankapark açılınca gezmeye geldiğinizde otorobotlar sizden bunun hesabını sormasınlar sonra.”  (ANKA)
(AYÇ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@