Gökçek: Avukatlarım Her Taraftan Belge Topluyor

ANKARA(ANKA)-Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’dan tazminat kazandı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun kendisi hakkında ağır

Haberler 10.04.2015, 13:43
Gökçek: Avukatlarım Her Taraftan Belge Topluyor

ANKARA(ANKA)-Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’dan tazminat kazandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun kendisi hakkında ağır söylemlerde bulunduğu iddiası üzerine açtığı dava sonucunda 5 bin TL tazminat kazandı. Gökçek, Milletvekili Erdoğdu’nun Ankara’daki otoparklarla ilgili basın kuruluşlarına 12 Kasım 2014 tarihinde yaptığı açıklamalarla ilgili dava açmıştı.

Erdoğdu, o tarihte yaptığı açıklamada, “Ankara halkı soyuluyor… Ankara’da otopark mafyasının Başı Melih Gökçek’tir… ANFA Şirketi, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin organize yolsuzluklarının gerçekleştirildiği bir Truva atıdır… Belediyenin 25 yıllık zararının 1 milyar 924 bin 107 TL olduğu ortaya çıkıyor. Bu da eski TL ile yaklaşık 2 katrilyon zarar demek. Ankara halkını sadece otoparklardan bu kadar büyüklükte zarar ettirenler, elbet bir gün bu yaptıklarının hesabını verecekler” demişti. 

CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun bu açıklama ve iddiaları üzerine Gökçek, Erdoğdu’nun iddialarının ispatını isteyerek avukatı Mehmet Ali Alan kanalı ile mahkemeye başvurmuştu. Ankara 21. Asliye Hukuk Mahkemesi, Aykut Erdoğdu’nun iddialarının gerçekle bağdaşmadığını ve asılsız olduğuna karar vererek, Aykut Erdoğdu’yu 5 bin TL tazminat ödemeye mahkum etti. Mahkeme ayrıca, Aykut Erdoğdu’nun 5 bin TL’nin faizinin de ödenmesine karar verdi.

-“ŞİMDİ SIRA CEZA DAVASINDA”-

Karara ilişkin Gökçek'ten bir değerlendirme geldi. Erdoğdu’nun iddialarının dışında “sahte” bir otopark hesap cetvelini de kamuoyu ile paylaştığını ve bu cetvelin de gerçeği yansıtmadığını kaydeden Gökçek, şunları söyledi:

“Aykut Erdoğdu’nun attığı her iftiranın hesabını mahkemelerde sorarım. Otopark konusunda söylediği şeylerin tamamen iftira olduğu mahkeme kararıyla tescil edildi. Şimdi sıra ceza davasında. Dokunulmazlık zırhına büründüğü için kendisini koruyor. Bu konuda dokunulmazlığının kalkmasını istesin, ondan sonra görelim yiğitliğini. Dokunulmazlık zırhının arkasına saklanarak insanlara iftira atma hakkı yok. Bu benim Aykut’a birinci dersim.”

-“O İFTİRAYI DA ONA YEDİRECEĞİM”-

Başkan Gökçek, Erdoğdu’nun, Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşım amaçlı otobüs alımı ile ilgili çeşitli iddialarda da bulunduğunu ifade ederek, "Büyükşehir Belediyesi’nin şehir içi toplu taşımada kullanmak amacı ile aldığı Mercedeslerle ilgi iddialarını da unutmuş değilim. Avukatlarım her taraftan belge topluyor. O konuda da attığı iftirayı ona yedireceğim” dedi. (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@