Gökçeada'da Pazarcılara Fırtına Engeli

ÇANAKKALE'nin Gökçeada İlçesi'ne tezgah açmak için geçen cuma akşamı adaya giden pazarcılar, iki gündür deniz ulaşımının sağlanamadığı kentte mahsur kaldı.

Haberler 01.11.2015, 17:18
Gökçeada'da Pazarcılara Fırtına Engeli
(DHA)- ÇANAKKALE'nin Gökçeada İlçesi'ne tezgah açmak için geçen cuma akşamı adaya giden pazarcılar, iki gündür deniz ulaşımının sağlanamadığı kentte mahsur kaldı. Pazarcı esnafı, bugünkü seçimde de bazı vatandaşlar gibi oy kullanamadı.

Kuzey Ege Denizi'nde saatteki hızı 80-90 kilometreyi bulan poyraz fırtınası nedeniyle Gökçeada'ya iki gündür deniz ulaşımı sağlanamıyor. En son geçen cuma günü saat 19.00'da Kabatepe'den Gökçeada'ya sefer yapan 57'inci Alay Feribotu ile adaya gidenler geri dönemedi. Normalde pazarları kurulan ancak seçimler nedeniyle cumartesiye alınan ada pazarı esnafı, kentte mahsur kaldı. Dün kurulan pazarda tezgah açan esnaf, feribotun iki gündür hizmet verememesi yüzünden Çanakkale'ye dönemedi. Bazı vatandaşlar gibi pazarcı esnafı da oy veremedi.

Ezine'den Gökçeada'ya pazarda tezgah açmak için giden 51 yaşındaki Hasan Salgan, adaya cuma günü geldiğini ve bir daha da geri dönemediği için oyunu kullanamadığı ve üzgün olduğunu söyledi. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@