Gök Gürültülü Sağanak Yağış Uyarısı

ANKARA (ANKA) - Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre: Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Muğla, Denizli, Isparta, Burdur, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Bayburt ve Artvin ile Antalya'nın batı kesimle

Haberler 10.05.2015, 11:22
Gök Gürültülü Sağanak Yağış Uyarısı

ANKARA (ANKA) - Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre: Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Muğla, Denizli, Isparta, Burdur, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Bayburt ve Artvin ile Antalya'nın batı kesimlerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kars, Erzurum, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Ağrı, Iğdır, Diyarbakır ve Batman çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgar ise genellikle kuzey yönlerden, güneydoğu kesimlerde güney ve batı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege' de yer yer kuvvetlice esmesi bekleniyor.

-KUVVETLİ YAĞIŞ-

Yağışların; Kars, Erzurum, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Ağrı, Iğdır, Diyarbakır ve Batman çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklenirken Meteoroloji, su baskını, dolu, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini bildirdi.

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

MARMARA:  Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, güney ve iç kesimlerinin parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Muğla ve Denizli çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Isparta, Burdur, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş ile Antalya'nın batı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, güney ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı, doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Artvin ve Bayburt çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kars, Erzurum, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

İSTANBUL: Az bulutlu ve açık.(22)

ANKARA: Parçalı ve az bulutlu.(20)

İZMİR: Parçalı ve az bulutlu.(27)

ADANA: Parçalı bulutlu.(28)

ANTALYA: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra batı kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(25)

KONYA: Parçalı bulutlu.(20)

SAMSUN: Parçalı bulutlu.(16)

TRABZON: Parçalı ve çok bulutlu.(15)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.(12)

MALATYA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı.(20)

DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.(23) (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@