Göçmenlerin Saniye Saniye Umuda Yolculuğu

Suriyeli sığınmacıların lastik botla zorlu yolculukları, bir Türk vatandaşı tarafından görüntülendi. Karaya ayak basan kaçak göçmenlerin, birbirlerine sarılarak büyük sevinç yaşadıkları görüldü.

Haberler 03.10.2015, 00:18
Göçmenlerin Saniye Saniye Umuda Yolculuğu

(DHA) - İZMİR'in Dikili İlçesi'nden, yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmeye çalışan Suriyeli sığınmacıların lastik botla zorlu yolculukları, bir Türk vatandaşı tarafından görüntülendi. Karaya ayak basan kaçak göçmenlerin, birbirlerine sarılarak büyük sevinç yaşadıkları görüldü.

İstanbul'un Ataşehir İlçesi'nde yaşayan yazılım firması sahibi 46 yaşındaki Gürsel Gürel, aile köklerini araştırmak için geçen 27 Eylül'de Dikili'den feribot ile Yunanistan'ın Midilli Adası'nda geçti. Burada üç günlüğüne otomobil kiralayan Gürel, çalışmalara başladı. Fotoğraf çekmeyi sevdiğini de belirten Gürel, Midilli Havalimanı yakınlarına geldiğinde denizde karaya doğru yaklaşan bir bot olduğunu farkedip, fotoğraf ve görüntülerini çekmeye başladı. Bot yaklaştıkça içindekilerin kaçak göçmenler olduğunu analdığını belirten Gürel, "Böyle olunca ilgim daha da arttı. Botta 25- 30 kadar kişi vardı. Görüntü ve fotoğraf çekmeyi sürdürdüm. Yetkililere, 'Müdahale etmeyecek misiniz?' diye sordum. 'Etmiyoruz' dediler. Öğrendiğim kadarıyla her gün Midilli'ye bu şekilde yüzlerce kaçak göçmen geçiş yapıyormuş" dedi.

Buradan ayrılıp, başka bir yere giderken başka bir bota daha rastladığını belirten Gürel, "Bunda da kaçak göçmenler vardı. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu bu Suriyeli kaçakları bir Yunan karşıladı. Karaya ulaştıkları için çok mutlulardı. Bunu birbirlerine sarılarak kutladılar" dedi. Gürel, bu anları da anbean görüntülediğini söyledi.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@