Giresun Add'den Akit Tv Hakkında Suç Duyurusu

ATATÜRKÇÜ Düşünce Derneği (ADD) Giresun Şubesi yönetimi, Akit Televizyonu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Haberler 12.11.2015, 17:48
Giresun Add'den Akit Tv Hakkında Suç Duyurusu
(DHA)- ATATÜRKÇÜ Düşünce Derneği (ADD) Giresun Şubesi yönetimi, Akit Televizyonu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Giresun Adliyesi önünde konuya ilişkin basın açıklamasını okuyan ADD Giresun Şube Başkanı Gürsel Ekmekçi, Akit Televizyonu’ nun 10 Kasım günü, 'Zulüm 1938'te son buldu' ifadesini kullandığını hatırlatarak, "Atamıza sövme ve Türkiye Cumhuriyetini yıkma özgürlüğünün ileri demokrasi sayıldığı bir ülkede geldiğimiz son nokta ne yazık ki budur. Bizler, bu yüzsüz insanların ne kadar sahte Müslüman olduklarını, din bezirganlığı yaparak geçindiklerini, şeyhlere, hoca efendilere tapınarak yüce Allah’a şirk koştuklarını ve Hz. Muhammet’in tertemiz öğretisinin yanından yöresinden geçmemiş olduklarını biliyoruz" dedi. Ekmekçi, açıklamasına şöyle devam etti:

"Bizler için olup biten, günün birinde soracağımız hesapların listesine bir satır daha eklendiğidir. Hiçkimse kumdan kalelere, bol korumalı şatolara, görgüsüz saraylara güvenip devletimize, cumhuriyetimize, şanlı ordumuza, hele hele Atatürk’ümüze meydan okumaya kalkmasın. Meydanları dar ederiz. Atatürk’ün ölümünü adeta bir bayram havasında yaşayan bu aşağılık zihniyeti kınıyoruz. Ve hak ettikleri cezanın verilebilmesi için Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunduk. Unvanının başında Cumhuriyet ibaresi bulunan yegane kurumun gereken duyarlılığı göstereceğinden kuşku duymuyoruz."

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu ile partililer de topluluğa destek verdi. CHP’li Bektaşoğlu, yaşananların çok çirkin olduğunu ifade ederek, "Atatürk, Cumhuriyet yaşadığı sürece kalbimizde yaşayacak, ilke ve inkılapları ebediyete kadar sürecektir. Ona uzanan dilleri nefretle kınıyorum. Cumhurbaşkanı ve Başbakanı da göreve davet ediyorum" dedi.

Açıklamanın ardından hazırlanan dilekçe nöbetçi savcılığa teslim edildi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@