Genelkurmay Başkanı Özel: Anneler Ülkede Birlik Ve Dirlik İçin Garanti

-Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. ANKARA(ANKA) – Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, hiçbir karşılık beklemeden bütün varlığını evladı için feda eden, çocuklarına

Haberler 09.05.2015, 15:44
Genelkurmay Başkanı Özel: Anneler Ülkede Birlik Ve Dirlik İçin Garanti

-Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

ANKARA(ANKA) – Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, hiçbir karşılık beklemeden bütün varlığını evladı için feda eden, çocuklarına karşı sevgisi hiçbir zaman eksilmeyen, kendi çocukları kadar bütün insanlığın çektiği sıkıntılarla dertlenen annelerin, ülkenin birlik ve dirlik içerisinde bulunmasının garantisi olduğunu bildirdi.

 

Özel Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına ve annelerle anne adaylarına hitaben yayınladığı mesajında Mayıs ayının ikinci pazar gününün, aile hayatının birleştirici unsuru, karşılıksız sevginin, merhametin ve fedakârlığın simgesi olan annelere ithafen “Anneler Günü” olarak kutlandığını hatırlattı.

Orgeneral Özel mesajında, “Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün; ‘Bu millet, esas terbiyesini aileden almaktadır. Türk milleti öyle analara sahiptir ki, her devrin büyük adamlarını bu analar yetiştirmiştir. Türk kadını daha yüksek nesiller yetiştirmeye kabiliyetlidir.’ vecizesinde aile, toplum ve devlet hayatı açısından önemini ifade ettiği Türk kadınının ve fedakâr annelerin mümtaz birer timsali olan tüm annelerimizin ‘Anneler Günü’ kutlu olsun” dedi.

Aile yapısının muhafazasında, kültürel değerlerin, gelenek ve göreneklerin yaşatılmasında, geleceğe umut ve güvenle bakan, çalışkan ve idealist nesillerin yetiştirilmesinde en büyük payın fedakâr annelerde olduğundan şüphe duyulmadığını kaydeden Orgeneral Özel, “Hiçbir karşılık beklemeksizin bütün varlığını evladı için feda eden, çocuklarına karşı sevgisi hiçbir zaman eksilmeyen, kendi çocukları kadar bütün insanlığın çektiği sıkıntılarla dertlenen annelerimiz, yalnızca evlerimizin değil ülkemizin de birlik ve dirlik içerisinde bulunmasının garantisidir” dedi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, mesajını “Bu anlamlı gün vesilesiyle, başta bizleri vatan uğruna hizmet etmek üzere yetiştiren saygıdeğer annelerimiz, çocuklarımızı millî değerlerimiz çerçevesinde yetiştiren ve huzur içerisinde çalışmamıza imkân tanıyan değerli eşlerimiz ve annelik vasfını taşıyan kıymetli personelimiz olmak üzere, bütün annelerin anneler gününü kutluyor; aileleri, evlatları ve tüm sevdikleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve huzurla dolu bir ömür geçirmeleri temennisiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diye bitirdi. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@