Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, Aliyev'le Görüştü

ALİ KAN/BAKÜ (DHA)

Haberler 05.10.2015, 23:11
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, Aliyev'le Görüştü
ALİ KAN/BAKÜ (DHA)
-

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, temaslarda bulunmak üzere bugün akşam saatlerinde Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye geldi.

Orgeneral ilk olarak, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'le, Zagulba Cumhurbaşkanlığı konutunda bir araya geldi. Görüşmede konuşan Cumhurbaşkanı Aliyev, tüm alanlarda olduğu gibi askeri alanda da Türkiye-Azerbaycan ilişkilerinin başarıyla geliştiğini ve her geçen gün daha da güçlendiğini söyledi.

Orgeneral Akar ise, Azerbaycanlı mevkidaşlarıyla askeri konular üzerine yaptıkları çalışmaların çok derin bir tarihe sahip olduğunu bildirdi. Kardeşlik temeli üzerinde kurulan bu çalışmaların her geçen gün daha da genişlemekte olduğunu ifade eden Akar, "Hem Türkiye'de, hem de Azerbaycan'da eğitim konusunda, tatbikatlar konusunda çok örnek bir işbirliğimiz var. Türkiye-Azerbaycan ilişkilerinin dünyada emsali yok. Çok özel ilişkilerimiz var. Bu ilişkilerimizin sizlerin destekleriyle önümüzdeki dönemde çok daha etkin, çok daha kapsamlı hale geleceğine tüm kalbimle inanıyorum" dedi.

Akar, temasları kapsamında yarın Savunma Bakanı Hasanov'la bir araya gelecek. Meclis Başkanı Oktay Esedov'la da görüşmesi beklenilen Orgeneral Akar, merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in Fahri Hiyaban'daki mezarını, Şehitler Hiyabanı'nı ve Bakü Türk Şehitliği'ni ziyaret edecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@