Genelkurmay ‘Adice' Ve ‘Kalleşçe' Gerçekleştirilen Saldırıları Kınadı

Ağrı’da teröristler tarafından patlayıcı madde yüklü traktör patlatılırken iki asker şehit oldu, dördü ağır olmak üzere 31 asker yaralandı.

Haberler 02.08.2015, 11:48
Genelkurmay ‘Adice' Ve ‘Kalleşçe' Gerçekleştirilen Saldırıları Kınadı

ANKARA (ANKA) - Ağrı’da teröristler tarafından patlayıcı madde yüklü traktör patlatılırken iki asker şehit oldu, dördü ağır olmak üzere 31 asker yaralandı. Mardin’de de teröristlerin saldırısı sonucu el yapımı patlayıcının infilakı nedeniyle bir asker şehit oldu, yedi personel yaralandı. Genelkurmay Başkanlığı, “İnsanlıktan nasibini almamış caniler" tarafından "adice ve kalleşçe” gerçekleştirilen saldırıları “şiddetle” kınadı.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, 1 Ağustos 2015 günü Mardin / Midyat ilçesi Şenkaya Mahallesi mülki sınırları içerisindeki Botaş boru hattının emniyeti maksadıyla 22.50-23.05 saatleri arasında yol emniyeti ve kontrol devriyesi yapıldığı esnada bölücü terör örgütü mensubu bir grup terörist tarafından el yapımı patlayıcı ve uzun namlulu silahlar ile saldırıda bulunulduğu bildirildi. Devriye unsurları tarafından saldırıya anında karşılık verildiğinin altı çizilen açıklamada, “Silahlı saldırı sonucunda el yapımı patlayıcının infilakı nedeniyle kahraman bir askerimiz şehit olmuş, yedi personelimiz yaralanmıştır” denildi.

Açıklamada bugün saat 03.00 sıralarında Ağrı / Doğubayazıt ilçesi Karabulak Jandarma Karakol Komutanlığı nizamiyesinde de bölücü terör örgütü mensubu bir grup terörist tarafından patlayıcı madde yüklü traktörün patlatıldığı ve uzun namlulu silahlar ile saldırıda bulunulduğu bilgisi verildi. Saldırı sonucunda kahraman iki askerin şehit olduğu, dördü ağır olmak üzere 31 askerin yaralandığı belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi:

“İnsanlıktan nasibini almamış caniler tarafından adice ve kalleşçe gerçekleştirilen bu saldırıları şiddetle kınıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, kahraman şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza, Yüce Milletimize başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan personelimize de acil şifalar temenni ediyoruz.” (ANKA)

(HM/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@