Genel af için yeni açıklama! O tarihte affın çıkacağı konuşuluyor

Bir süredir gündemde olan af konusu ile ilgili gündeme yeni bir iddia daha düştü. Affın çıkacağı tarih açıklanarak, kısa süre içerisinde gerçekleşmesi planlandığı belirtildi. İşte af konusu ile ilgili açıklamalar...

Genel af için yeni açıklama! O tarihte affın çıkacağı konuşuluyor

Uzun bir süredir gündemde olan genel af konusu bugün yeniden gündeme geldi. Cumhurbaşkanlığı seçiminin de yaklaşması ile birlikte cezaevinde bulunan vatandaşlar için genel af çıkabileceği konuşulmaya başladı. Pandemi dönemi ile birlikte açık cezaevlerinde bulunan vatandaşlar şartlı tahliye edilmişken son dönemde de cazaevi doluluk oranlarının artması sonucundan Milliyetçi Hareket Partisi tarafından meclise genel af konusunun yakın zamanda sunulacağı iddiası geldi. 

GENEL AF İÇİN TARİH VERİLDİ! 

Habertürk köşe yazarı Muharrem Sarıkaya konu ile ilgili düşüncesini yayınladığı köşe yazasında ele aldı. Güncel durumun yanı sıra ileriye dönük tahminlerini de açıklayan Sarıkaya durumun ilerleyen süreçte ne gibi boyutlara geleceğini ve de genel affın ne zaman çıkabileceği gibi konularında açıklamalarda bulundu. Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya tarafından yapılan açıklamalar şu şekildeydi; 

"Sandalye sayısının ne olduğuna bakmaksızın bir genel başkan şu üç konudan birine yönelik bir cümle söylemişse, bilin ki eninde sonunda o konu yasa haline dönüşür: Af, tezkere, zam. 

Hatta bırakın genel başkanı, söyleyen etkin siyasi kimlik veya milletvekiliyse de eninde sonunda yasalaşır. Bunu anlamak için çok değil, iki yıl gerçekleşen infaz düzenlemesini anımsayın. Veya daha eskiye gidip, 'Rahşan (Ecevit) Affı' olarak tarihe geçen af düzenlemesini anımsayın.

Bu kez de kural değişmeyecek. Hatta tarih de vereyim, yılbaşının öncesinde de olabilir. En kötü ihtimalle bütçe görüşmeleri sonrasına kadar gerçekleşir. Çünkü cezaevlerindeki tutuklu ve hükümlü sayısı 320 bine dayandı; yatıracak yer kalmadı. Partiler de seçim öncesi siyasi zemin kazanmak istiyor." şeklinde açıklamalarda bulundu. Konu ile ilgili siyasi partilerin hali hazırda herhangi bir çalışmasının olmadığını da belirterek güncel durumu bu şekilde değerlendi.