‘Gelecek Mayıs Ya Da Haziran'da Yeni Seçim Olacak'

İZMİR (ANKA) – DSP Genel Başkanı Masum Türker, milli iradeyi temsil e...

Haberler 27.10.2015, 14:25
‘Gelecek Mayıs Ya Da Haziran'da Yeni Seçim Olacak'

İZMİR (ANKA) – DSP Genel Başkanı Masum Türker, milli iradeyi temsil edenlerin kendi kişisel hedeflerine ulaşmaları için vatandaşları yeniden sandık başına götürdüğünü belirterek, “Gelecek Mayıs ve Haziran’da yeni seçim olacak gibi görünüyor” iddiasında bulundu.

Seçim çalışmaları kapsamında İzmir’de bulunan DSP Genel Başkanı Masum Türker, basın mensupları ile bir araya geldi ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Parlamentoda beşinci parti olmaya hazırız” diyen Türker, "Bu seçimde Türkiye’nin gelecek 50 yıllık kaderini belirleyecek karar alınacak. Koalisyon kurulamaması ve milli iradeyi temsil edenlerin kendi kişisel hedeflerine ulaşmaları için vatandaşlarımızı yeniden sandık başına götürüyor.  Gelecek Mayıs ve Haziran’da yeni seçim olacak gibi görünüyor. Her seçim dönemi siyasetin yerini gerginliğe bıraktığı bir dönem oluyor” dedi.

Türkiye’de artık bir “Türk IŞİD”i olduğunu belirten Türker, “Bunlar bir gün de IŞİD’li olmadı. 12 yıllık süre içinde IŞİD bilinçli bir şekilde gözetilmiş ve görmemezlikten gelinmiştir. Hükümet, sırf IŞİD’deki İslam lafı gözükmesin diye IŞİD’e DAEŞ gibi farklı bir isim koydu. Türkiye’de 4 bin 500’e yakın IŞİD’li var. 200’ü faal geri kalanı uyuyandır. Örgüt mensupları bin 500 dolar ile 10 bin dolar arasında maaş alıyorlar” dedi.

-“CHP GENEL MERKEZİ ÖNÜNDE SİLAH KULLANILMASINI KINIYORUM”-

Türkiye’de siyasetin yerini şiddete bırakmaya başladığını ifade eden Türker, şunları kaydetti:

“Bir taraftan terör örgütleri, diğer taraftan çeşitli partilere yapılan saldırılar seçimin adil olmayacağını gösteriyor. CHP önünde silah kullananları kınıyorum ve CHP Genel Başkanına geçmiş olsun diyorum. Seçime gitmemizin tek sorumlusu AK Parti değildir. CHP, 7 Haziran seçimlerinden sonra 35 gün suya gitti su içmeden hep geri geldi. Sormak lazım neden diye. MHP kurulmuş olan oyunu görerek kamuoyunda hep hayır siyaseti yapmış oldu. O zaman Devlet Bahçeli konuşmuş olsaydı böyle olmazdı. Siyasetin kötü tarafı HDP bir etnik parti durumuna getirilmiştir. Eğer Türkiye önümüzdeki yıl seçime giderse, 4 mevcut partiden birinin mezhep partisi haline getirilerek Türkiye’de yatay bölünme olacak. İktidar partisinin kavgacı tutumu, bu işin çok daha hızlı bir şekilde ayrıştırmaya götürüyor. DSP, Türkiye’nin bütünlüğünü milletin birliğini esas alarak ona göre davranarak karar vermesi gerektiğini düşünüyor. 5. Parti bu seçimde ortaya çıkabilir. Ya da önümüzdeki seçime hazırlık olacak şekilde kendini tanıtacak olabilir. Yalnız bu dört parti dayatması devam ederse, halkımız siyasi katılımdan vazgeçer duruma gelecektir.”

Türkiye’de vatandaşların kendilerini güvende hissetmediklerini savunan Türker, “7 Haziran’dan bu yana 700’ü aşkın polis, subay, er ve vatandaşımız hayatını kaybetti. Yaralanmış ve gazi olmuş çok sayıda er, erbaş ve polis var. Bu durum bize 12 Eylül öncesini hatırlatıyor. Bu tehlikeli yöneliş Türkiye’de arzu edilmeyen durum yerini alıyor. Bir medya savaşı haline gelmiş olan bu seçim mücadelesinde halkımız iyi seçim yapmalı. Biz Parlamentoda 5’inci parti olmaya hazırız" dedi.

-YAPILAN İŞLEM DOĞRU DEĞİL-

Koza İpek Holding’e kayyum atanmasıyla ilgili de konuşan Türker, “Hukuki açıdan baktığımız zaman yapılan işlem doğru değildir. Alınan bu karar tamamen siyasidir. Burada bir kasıt var. Koza İpek Holding’e yapılan aslında seçimlere bir hafta kala medyayı susturma operasyonudur. Türkiye’nin zengin ailelerine de aslında bu bir uyarıdır” diye konuştu.

Türkiye’nin her ilçesinde uyuşturucu ticaretinin ilerlediğini de dile getiren DSP Lideri, "Uyuşturucu yapılmayan Türkiye’de il ve ilçe bulamadılar. Uyuşturucu ticareti başını almış gidiyor. Bir ülkede terör cirit atıyorsa, o ülkede en önemli yapılan iş uyuşturucu trafiğinin yönlendirilmesidir. Bizim zamanımızda terör sıfırdı. Bunu sağlamamızın en önemli nedeni kararlı tutumumuz ve siyaseti bu işin dışında tutulmasıydı. Uyuşturucu trafiği kontrol altına alınmıştı. Çünkü uyuşturucu ticareti terörü finans olarak sağlıyor. Bu uyuşturucu trafiğini kontrol edenler medyaya el attı. Bu seçim sonucu parlamentoda beşinci parti çıkmazsa oy kullanan ailelerin çocukları ve torunları tehlike altında olacak” açıklamasında bulundu. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@