Geleceğin Türkiye Partisi'ne Kumar Baskını

MERSİN'de Geleceğin Türkiye Partisi'nin binasına polis tarafından kumar operasyonu düzenlendi.

Haberler 19.01.2016, 01:10
Geleceğin Türkiye Partisi'ne Kumar Baskını

(DHA) - MERSİN'de Geleceğin Türkiye Partisi'nin binasına polis tarafından kumar operasyonu düzenlendi. Tombala oynayan 107 kişinin suçüstü yakalandığı, duvarların kırıldığı, demir kapıların söküldüğü baskın anı polis kamerasınca kaydedildi.

Merkez Akdeniz İlçesi Çankaya Mahallesi'ndeki Geleceğin Türkiye Partisi İl Başkanlığı'nda kumar oynatıldığı ihbarını alan Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin desteğiyle operasyon düzenledi. Operasyonu fark ederek binanın demir kapılarını kilitleyen zanlılar, kumar malzemelerini gizlemeye çalıştı. Kilitli demir kapı 'Koçbaşı' tabir edilen balyoz ile açılmaya çalışıldı. Ancak uzun uğraşlar sonuç vermeyince, itfaiye ekiplerinin yardımı ile binanın duvarı kırıldı. Kırılan duvardan içeriye giren bir itfaiye eri demir kapıyı açarak polisin binaya girmesini sağladı. Güçlükle açılan kapıdan binaya giren polis ekipleri, siyasi parti adı altında faaliyet gösteren binada tombala oynayan 107 kişiyi suçüstü yakaladı.

Parti binasının havalandırma boşluğu ile birlikte çeşitli gizli bölmelerinde yapılan aramalarda değişik renklerde 72 tombala çekiliş kartı, üzerinde rakamlar bulunan 90 tombala çekiliş topu, 1 kamera, 1 tombala üfleme makinesi, 2 projeksiyon cihazı ve çok sayıda kumar malzemesi ele geçirildi.

Kumar oynayan 107 kişiye, 'Kabahatler Kanunu' çerçevesinde kişi başı 219 TL'den olmak üzere toplam 23 bin 433 lira para cezası yazılırken, parti il başkanı G.G. ve yardımcısı Ö.Ö. hakkında ise 'Kumar oynanması için yer ve imkan sağlama' suçundan işlem başlatıldı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@