Gece hayatı 1 Kasım'dan nasıl etkilendi

AKP’nin tek başına iktidar çıkması İstanbul’da gece hayatını hareketlendirdi.

Haberler 07.11.2015, 00:16
Gece hayatı 1 Kasım'dan nasıl etkilendi

1 Kasım seçimlerinden AKP’nin tek başına iktidar çıkması İstanbul’da gece hayatını hareketlendirdi.

Sabah gazetesi muhabiri Yüksel Yavuz'un haberine göre, popüler mekanların işletmecileri; eğlence hayatının seçim sonrası hareketlendiğini, hatta bazı gece kulüplerine rezervasyonların iki kat arttığını söylüyor.

Fatih İnal (One Colony Genel Müdürü)

"İki seçim arası, beş aylık dönemde tüm müzik etkinlikleri yavaşlamıştı. Seçim sonrası ise ilginin yeniden arttığını görüyoruz. Bundan sonraki süreçte, yurt dışından da etkinliklerimize katılımın artacağına inanıyoruz. 2016'ya çok daha güçlü bir şekilde başlıyoruz."

Yüksel Yılan (Sess Nişantası'nın işletmecisi)

"Seçimlerin bitmesiyle hareketlenmeye başladık. Hem kış sezonunun artık başlaması, hem de seçimler sonrası gece hayatının hızlanmasını bekliyoruz. Salı geceleri mekanımızda Serhan Sokulgan, 80'li- 90'lı yıllardan parçalar çalacak. Diğer günler ise DJ Can Parlak performans sergileyecek."

Cüneyt Öztürk (Sunset Af ter'ın işletmecisi)

"Geçtiğimiz günlerdeki durgunluk sona erdi, bu kışın çok yoğun geçeceğini şimdiden görebiliyoruz. Rezervasyonlarımın geçen haftaki artışı bizi olumlu düşündürdü."

Mehmet Davran (Lımo ncello'nun işletmecisi)

"Siyasi belirsizlik bitmesiyle birlikte insanların stresi azaldı ve rezervasyonlar arttı. Ülkenin her kesimini etkileyen bir seçimdi. Artık her şey çok daha verimli olacağa benziyor."

Tarkan Ahmet (Masquerade'nin işletmecisi)

"Seçim öncesi belirsizlik eğlence sektöründe de müşteri düşüklüğü yarattı. Seçimden hemen sonra, Yıldız Tilbe rezervasyonlarında yüzde 30 civarında artış oldu. Hafta sonu rezervasyonları iki katına çıktı."

Kaynak: Odatv.com

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@