Gazprom'dan Flaş Gaz Açıklaması

Gazprom Başkan Yardımcısı Valeriy Golubev, Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesinin geleceğinin belirsiz olduğunu ifade ederek, Türk Akımı için inşa edilen alt yapının Rusya’nın güneyindeki Krasnodar bölgesinin doğalgaz ihtiyacı için kullanılacağını açıkladı.

Haberler 08.12.2015, 17:09
Gazprom'dan Flaş Gaz Açıklaması

MOSKOVA (ANKA) - Gazprom Başkan Yardımcısı Valeriy Golubev, Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesinin geleceğinin belirsiz olduğunu ifade ederek, Türk Akımı için inşa edilen alt yapının Rusya’nın güneyindeki Krasnodar bölgesinin doğalgaz ihtiyacı için kullanılacağını açıkladı.

Gazprom Başkan Yardımcısı Valeriy Golubev, bir enerji forumunda yaptığı konuşmada, askıya alınan Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesinin geleceğinin belirsiz olduğunu söyledi. “Müzakerelerin ne zaman yeniden başlatılacağını bilmiyorum. Hiç kimse bilmiyor” diyen Golubev, “Gazprom olarak aklıselimin galip gelmesini ve hem Avrupalı hem de Türk ortaklarımızla normal bir işbirliği kurmayı umuyoruz” dedi.

Gazprom yetkilisi, Türk Akımı hattının alt yapısının Rusya’nın güneyindeki Krasnodar bölgesinin gaz ihtiyacını karşılamak için kullanılacağını da açıkladı.

Rusya'dan Almanya'ya uzanacak Kuzey Akım-2 hattı için ilk kez tarih veren Golubev, hattın 2019'un son çeyreğinde hizmete gireceğini belirtti. Gazprom yetkilisi, “Projeyle ilgili ciddi riskler görmüyorum. Avrupa’nın doğalgaza ihtiyacı var” ifadelerini kullandı.

Daha önce Kuzey Akım-2'nin 2019'da tamamlanacağı açıklanmıştı ancak hattın ne zaman hizmete gireceğine dair net bir tarih verilmemişti.

Rus medyasına göre, Kuzey-Akım 2 projesi, Rusya'dan Almanya'ya uzanan Kuzey Akım doğalgaz boru hattına paralel olarak ilerleyen iki yeni hat inşa edilmesini öngörüyor. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@