Gaziantep’te Avukatlar Günü kutlandı

GAZİANTEP’te, 5 Nisan Avukatlar Günü düzenlenen törenle kutlandı.Demokrasi Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene Gaziantep Baro Başkanı Bektaş Şarklı ve avukatlar...

Haberler 05.04.2016, 14:54
Gaziantep’te Avukatlar Günü kutlandı
GAZİANTEP’te, 5 Nisan Avukatlar Günü düzenlenen törenle kutlandı. Demokrasi Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene Gaziantep Baro Başkanı Bektaş Şarklı ve avukatlar katıldı.

Anıta çelenk bırakılan törende İstiklal Marşı okuyan avukatlar adına konuşan Baro Başkanı Bektaş Şarklı, yargının tarafsız olması gerektiğini söyledi. Ülkede şiddet ortamı olduğunu ve her gün şehit haberleri alındığını ifade eden Şarklı, toplumun huzura ihtiyaç duyduğunu vurguladı. Mesleklerinin ise erozyona uğradığını ve sıkıntılar yaşadığını kaydeden Şarklı, "Avukatlık mesleği ciddi oranda erozyona uğradı. Hem mezun sayısındaki artışlar, hem de hukuk fakültelerinin sınırsız bir şekilde açılması avukat meslektaşlarımızı hem iş anlamında hem de maddi anlamda ciddi sıkıntılara yol açmıştır. Türkiye de adalet çok tartışılıyor. Yargının gerçek anlamda tarafsız olması gerekiyor" diye konuştu. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@