Gaziantep’e şehit Muhammet Karadağ ateşi düştü

MARDİN'in Dargeçit İlçesi’nde, PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada şehit olan 22 yaşındaki Jandarma Uzman Onbaşı Muhammet Karadağ’ın Gaziantep’teki baba evine ateş düştü....

Haberler 03.03.2016, 11:00
Gaziantep’e şehit Muhammet Karadağ ateşi düştü
MARDİN'in Dargeçit İlçesi’nde, PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada şehit olan 22 yaşındaki Jandarma Uzman Onbaşı Muhammet Karadağ’ın Gaziantep’teki baba evine ateş düştü.

Mardin'de beraberinde 2 silah arkadaşı ile şehit olan Muhammet Karadağ'ın şehadet haberi sabah erken saatlerde askeri yetkililer tarafından ailesine ulaştırıldı. Acı haberle şehidin annesi Ayşe Karadağ, babası Cuma Karadağ ve yakınları gözyaşlarına boğuldu. Aslen Şanlıurfa nüfusuna kayıtlı olan ancak yıllardır Gaziantep'te yaşayan şehit ailesinin Eyüp Sultan Mahallesi’nde bulunan evi ve sokağı Türk bayraklarıyla donatıldı. Şehidin acılı ailesini askerler ve komşuları teselli etmeye çalıştı, taziye çadırı kurulan sokakta sağlık ekipleri de hazır bekletildi.

AİLENİN TEK OĞLU

8 ay önce vatani görevini tamamladıktan sonra uzman onbaşı olarak görevini sürdüren şehit Muhammet Karadağ’ın 5 kardeş oldukları ve evin tek erkek oğlu olduğu öğrenildi. Yakınları ise Karadağ'ın şehit olduğu haberinin ardından teröre lanet okudu. Terörün artık son bulmasını isteyen şehidin dayısı Şahin Çelik, "Vatan sağ olsun. Tek söyleyeceğimiz bunların bir an önce son bulması İnşallah son şehidimiz olur. Allah’ım bütün şehit ailelerine sabır versin. Şunu söylemek istiyorum; HDP genel başkanı Allah’ından bulsun’ diyorum. Bizim evimize nasıl ateş düştüyse onun da evine ateş düşsün. Ona destek verenlerin de evine ateş düşsün. Benim ciğerim yanıyor onun da ciğeri yansın. Vatan sağ olsun, izin için buraya gelmişti ve bir hafta önce Mardin'e gitmişti. Evin tek oğluydu, şimdi onun acısına nasıl dayanacağız?" 

Şehidin cenazesinin Mardin’de yapılacak askeri törenin ardından Gaziantep’e getirileceği ve ikindi namazının ardından düzenlenecek törenle son yolculuğuna uğurlanacağı öğrenildi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@