Gaziantep'te 61 polise FETÖ gözaltısı

GAZİANTEP, () - GAZİANTEP'te, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında aralarında komiser ve komiser yardımcılarının da bulunduğu 61 polis gözaltına alındı. 15 Temmuz askeri darbe girişiminin ardından Gaziantep'te başlatılan soruşturmalar...

Haberler 02.09.2016, 13:50
Gaziantep'te 61 polise FETÖ gözaltısı

GAZİANTEP, () - GAZİANTEP'te, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında aralarında komiser ve komiser yardımcılarının da bulunduğu 61 polis gözaltına alındı.
15 Temmuz askeri darbe girişiminin ardından Gaziantep'te başlatılan soruşturmalar kapsamında bugün 61 polis daha gözaltına alındı. Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, FETÖ/PDY soruşturmalarının sürdüğü belirtilerek şöyle denildi:
"15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY (Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması) Silahlı Terör Örgütü mensuplarınca, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs ve ayrıca bu örgüte üyelik suçlarından, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından başlatılan ve devam eden soruşturmalar neticesinde; 61 Emniyet personeli hakkında (Polis, Komiser, Komiser Yardımcısı rütbelerinde) gözaltı işlemi uygulanmıştır. Olayla ilgili başlatılan soruşturmalar büyük bir titizlikle devam etmekte olup, soruşturmanın safahatı ve sonucu hakkında kamuoyuna ayrıca bilgi verilecektir."

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@