GAzeteciye hakaret eden Belediye Başkanı cezaya çarptırıldı

Gazeteciye hakaret etmek suçundan yargılanan Belediye Başkanı\'na 2 bin 160 TL para cezası

Haberler 17.01.2016, 20:27
GAzeteciye hakaret eden Belediye Başkanı cezaya çarptırıldı

(DHA)- Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, köşe yazısı ve haberlerinde kendisini eleştiren 2 yerel gazeteciye, hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada 2 bin 160 TL adli para cezası verildi.

Belediye Başkanı Ak Partili Alaaddin Yılmaz, 27 Mayıs 2014'te kette yayın yapan 2 gazetede yer alan röportajında, kendisini eleştiren Bolu Havadis Gazetesi sahibi Mehmet Demirci ve dönemin Bolu Gündem Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Süha Alparslan'a tepki gösterdi.

Yılmaz, iki gazeteciyi eleştirirken ağır ifadeler kullandı. Demirci ve Alparslan'ın şikayeti üzerine Başkan Yılmaz hakkında, 'Hakaret' suçlamasıyla dava açıldı. Bolu 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Başkan Yılmaz, savunmasında, "Biz siyasiler bize yöneltilen suçlamalara karşılık olarak genel alanda açıklamalarda bulunuruz. Hiçbir zaman isim zikretmeyiz, şahıs kastetmeyiz. Sadece yaptığımız işleri açıklama, kendimizi savunma anlamında genel olarak beyanlarda bulunuruz. Burada da kimseyi kastetmeden bu anlamda beyanlarda bulundum" dedi. Başkan Yılmazı'ın avukatı da müvekkilinin beyanlarının hoş olmadığı kabul edilse de herhangi bir isim belirtmediğini söyleyerek beraat talep etti.

Mahkeme heyeti, şikayetçilere karşı hakaret suçunu işlediği kanaatine vardığı Belediye Başkanı Yılmaz'a, 3 ay 18 gün karşılığı olan 2 bin 160 lira adli para cezası verdi. Hakim, verilen ceza miktanın 3 bin liranın üzerinde olmadığından kararın kesin olduğunu belirtti.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@