Gazeteciler Federasyonunda Yeni Dönem

-CHP İzmir Milletvekili Adayı Atila Sertel, parlamentoda basının sorunlarının çözümü noktasında etkin bir mücadele vereceklerini ifade etti.

Haberler 20.09.2015, 14:45
Gazeteciler Federasyonunda Yeni Dönem

ANKARA (ANKA) -  Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) 8. Olağan Genel Kurulu, Ankara’da yapıldı. Tek liste ile gidilen Genel Kurul’da Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz Karaca, TGF’nin yeni Genel Başkanı oldu. Genel Kurul’da, iki dönem boyunca TGF Genel Başkanlığı’nı yapan Atila Sertel de oybirliğiyle Onursal Genel Başkan seçildi. CHP İzmir’den Milletvekili Adayı olan Sertel yaptığı konuşmada, görevi boyunca desteklerini esirgemeyen cemiyet başkanlarına ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek, “Doğusundan batısına, güneyinden kuzeyine biz birlikte Türkiye’yiz. Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun sergilediği birlik, beraberlik bunun en güzel örneğidir. Biz bu federasyonu araba bagajında aldık. Bizim bu işi yapamayacağımızı düşündüler. Mücadele ettik, dirençli olduk ve şimdi kendi ayakları üzerinde duran, kendi mülkü olan, basının sorunlarının çözümü için yoğun bir mücadele veren çok daha güçlü bir yapıya kavuştuk” dedi.

CHP İzmir 2. Bölge’den Milletvekili Adayı olduğunu hatırlatan Atila Sertel, bu dönem Meclis’te çok sayıda gazeteci olduğunu ve basının sorunlarının çözümü noktasında etkin bir mücadele vereceklerini ifade etti.

Yurtiçi ve yurtdışından 82 meslek kuruluşunun üye olduğu Türkiye Gazeteciler Federasyonu Olağan Genel Kurulu’na 200’e yakın delege katıldı. (ANKA)

(GO/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@