Gar Katliamına Siyahlı Defile Protestosu

ANKARA (ANKA) - Yenimahalle Belediyesi, Ankara Tren Garındaki terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaş...

Haberler 31.10.2015, 10:45
Gar Katliamına Siyahlı Defile Protestosu

ANKARA (ANKA) - Yenimahalle Belediyesi, Ankara Tren Garındaki terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlar için siyah giysilerden oluşan bir defile düzenledi. Mazyar Topal tarafından tasarlanan Barış Defilesinde siyah kıyafetler sergilenirken, mankenler ellerinde barışı temsil eden beyaz güvercinler taşıdılar.

Ankara Tren Garı kavşağında, Emek, Barış, Demokrasi Mitingine katılmak ve kortej oluşturmak isteyen vatandaşlara yönelik terör saldırısında hayatını kaybeden 103 vatandaş Yenimahalle Belediyesi tarafından anıldı. Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde, Mazyar Topal tarafından tasarlanan Barış Defilesinde siyah kıyafetler sergilenirken, mankenler ellerinde barışı temsil eden beyaz güvercinler taşıdılar.

-“BARIŞ VE DEMOKRASİDEN YANA OLMAK ZORUNDAYIZ”-

Defilede sergilenen kıyafetleri dikkatle izleyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Terörün her türlüsüne kimden gelirse gelsin karşı çıkmak barış ve demokrasiden yana olmak zorundayız” diye belirtti. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkanvekili Mehmet Kartal ve meclis üyeleri ile çok sayıda sanatseverin katıldığı defilede ayrıca bir kadının genç kızlık hayalleri ve gerçekte olanlar arasında geçen ömrünün anlatıldığı “Bir Kadının Aile Günlüğü” fotoğraf sergisi de açıldı.

Gar Faciası karşısında duyarsız kalamadığını belirten tasarımcı Mazyar Topal ise, “Terör ve şiddetle bir yere varılamayacağını her şeye rağmen barış ve özgürlükleri savunmamız gerektiğine dikkat çekmek istedim” sözleriyle tepkisini dile getirdi. (ANKA)

(HND/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@