Fuat Avni'nin Listesi İzmir'de Ortalığı Karıştırdı

9 sandık başkanı, 'Tehdit ediliyoruz' diye istifa dilekçesi verdi. İlçe Seçim Kurulu Başkanı istifaları kabul etmeyip, sandık başkanlarına koruma tahsis etti.

Haberler 30.10.2015, 19:47
Fuat Avni'nin Listesi İzmir'de Ortalığı Karıştırdı
İZMİR, (DHA) - SOSYAL Medya Fenomeni 'Fuat Avni'nın '1 Kasım seçimlerinde AKP lehine oy hilesi yapacak sandık başkanları' diye yayınladığı listede isimleri bulunan İzmir'in Karabağlar ilçesinde görevli 9 sandık başkanı, 'Tehdit ediliyoruz' diye istifa dilekçesi verdi. İlçe Seçim Kurulu Başkanı istifaları kabul etmeyip, sandık başkanlarına koruma tahsis etti.

Fuat Avni'nin sosyal paylaşım sitesi twitter'de sandıklarda Ak Parti lehine hile yapılacağını öne sürdü, 'hile yapacak sandık başkanları' diyerek il il yüzlerce ismi açıkladı. Fuat Avni, 'Bir türlü yüzde 40'ı geçemeyen AKP, 276 milletvekilini tamamlamak için kritik illerde hile yapmaya çalışacak. Bunların başında da İzmir 1-2 bölge de yer almakta' diye yazdı. Twitter fenomeni Fuat Avni'nin yayınladığı isimler sosyal medya kullanıcıları tarafından da paylaşıldı. İzmir 1. Seçim Bölgesi'nde yeralan Karabağlar ilçesinde 4'ü kadın 9 sandık kurulu başkanı, isimleri sosyal medyada yayılınca bazı kişiler tarafından tehdit edildiğini, her hangi bir partinin adamı olmadıklarını belirtip, görevlerinden istifa etti. Sandık başkanlarının istifa dilekçeleri İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Nurettin Küdür'e geldi. Hakim, Nurettin Küdür, 9 sandık başkanının daha önce de yerel seçimlerle, 7 Haziran seçimlerinde görev yaptığını, her hangi bir partiyle bağlantıları bulunmadığını, seçime az bir zaman kaldığı için istifaları kabul etmedi. Bunun üzerine sandık başkanlarına koruma tahsiz edildi. Sandık başkanlarının evlerine ve görev yapacakları sandıklara polis eşliğinde gidip gelmeye başladıkları öğrenildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@