Flaş...flaş... Başbakanlık'ta Kriz Merkezi Kuruldu

Suruç’ta yaşanan bombalı saldırısının yankıları sürerken, siyasilerden de üst üste açıklama geliyor. AK Parti yapılan saldırıyı kınarken, açıklama Parti Sözcüsü Beşir Atalay’dan geldi. Atalay, “Huzurlu bir Bayram ertesi ülkemizin huzurunu bozmayı hedefleyen bu terörü şiddetle kınıyoruz, lanetliyoruz. Hayatını kaybedenlere Allah\'tan rahmet, yaralılara şifa diliyoruz” dedi.

Haberler 20.07.2015, 18:01
Flaş...flaş... Başbakanlık'ta Kriz Merkezi Kuruldu

ANKARA (ANKA) - Suruç’ta yaşanan bombalı saldırısının yankıları sürerken, siyasilerden de üst üste açıklama geliyor. AK Parti yapılan saldırıyı kınarken, açıklama Parti  Sözcüsü Beşir Atalay’dan geldi. Atalay, “Huzurlu bir Bayram ertesi ülkemizin huzurunu bozmayı hedefleyen bu terörü şiddetle kınıyoruz, lanetliyoruz. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara şifa diliyoruz” dedi.

Atalay yazılı bir açıklama yaparak, Suruç’ta meydana gelen saldırıyı şiddetle kınadıklarını duyurdu. Açıklamada şöyle denildi:

"Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde bugün saat 12:00 civarında bir terör saldırısı yaşanmıştır. İlk belirlemelere  güre  27  vatandaşımız  hayalım kaybetmiştir, çok sayıda yaralı vardır. Huzurlu bir Bayram ertesi ülkemizin huzurunu bozmayı hedefleyen bu terörü şiddetle kınıyoruz, lanetliyoruz. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara şifa diliyoruz. Bu Türkiye'ye karşı yapılmış bir hain saldırıdır, biz böyle görüyoruz. Hükümetimiz en hızlı şekilde hareket ediyor, üç Bakanımız hemen bölgeye gidiyor içişleri Bakanlığı teknik ekiplerini hemen olay yerine gönderdi. Başbakanlıkta kriz merkezi kuruldu. Gereken her çalışma yapılıyor. Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü hedef alan bu terör saldırısı karşısında herkesi kenetlenmeye ve sağduyulu davranmaya çağırıyoruz. AK Parti olarak bu hain saldırıyı lanetliyor ve gelişmeleri çok yakından lakip ediyoruz.” (ANKA)

(BK/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@