Flaş... Flaş... Flaş... Tsk: Tsk'yı Derinden Yaralayanların Cezalandırılmalarını Bekliyoruz

-TSK’nın internet sitesinde Balyoz Davası olarak adlandırılan davanın 236 askerin beraatiyle sonuçlanmasıyla ve Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edilmesiyle ilgili bir açıklama yer aldı. ANKARA (ANKA) – TSK, Balyoz Davası d

Haberler 01.04.2015, 13:57
Flaş... Flaş... Flaş... Tsk: Tsk'yı Derinden Yaralayanların Cezalandırılmalarını Bekliyoruz

-TSK’nın internet sitesinde Balyoz Davası olarak adlandırılan davanın 236 askerin beraatiyle sonuçlanmasıyla ve Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edilmesiyle ilgili bir açıklama yer aldı.

ANKARA (ANKA) – TSK, Balyoz Davası dolayısıyla Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını, silah arkadaşlarını ve ailelerini derinden yaralayan kişilerin tespit edilerek, adil bir yargılama sonucunda hak ettikleri şekilde cezalandırılmalarının beklendiğini bildirdi.

TSK’nın internet sitesinde Balyoz Davası olarak adlandırılan davanın 236 askerin beraatiyle sonuçlanmasıyla ve Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edilmesiyle ilgili bir açıklama yer aldı.

-“BERATI SEVİNÇLE KARŞILIYORUZ, YOLAÇANLARIN CEZALANDIRILMALARINI BEKLİYORUZ”-

TSK’nın açıklaması şöyle:

“1. Kamuoyunda ‘BALYOZ DAVASI’ olarak adlandırılan, çeşitli sahte delillerin kullanıldığı ortaya çıkan ve süreç içerisinde Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını derinden üzen bu dava beklediğimiz şekilde beraat ile sonuçlanmıştır.

2. Türk Silahlı Kuvvetleri olarak; hukukun üstünlüğüne saygının gereği ve adil yargılanma ilkesi çerçevesinde, söz konusu yargılamanın hakkaniyete uygun neticeleneceğine olan inancımız sürekli olarak muhafaza edilmiş, verilen karar ile birlikte bu yöndeki inanç ve beklentilerimizin haklılığı ortaya çıkmıştır.

3. Yaptığımız suç duyuruları kapsamında, etkili ve süratli soruşturma yapılarak silah arkadaşlarımızı, ailelerini ve Türk Silahlı Kuvvetlerini derinden yaralayan kişilerin tespit edilerek, adil bir yargılama sonucunda hak ettikleri şekilde cezalandırılmaları beklenmektedir.

4. Bu karar çerçevesinde, beraat eden personelimizin, ailelerinin ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının sevincini yürekten paylaşır, kendilerine sağlıklı ve mutlu günler temenni ederiz.

5. Ayrıca, dün görevi başında menfur bir terör saldırısı sonucunda hayatını kaybeden Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim KİRAZ şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yargı camiasına ve Yüce Türk Milletine başsağlığı dileriz.” (ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@