Flaş … Flaş… Flaş… İki Günde 41 Terörist Etkisiz…

TSK\'nın düzenlediği yurt içi ve dışında düzenlediği operasyonlar sonucu iki günde en az 41 terörist etkisiz hale getirildi.

Haberler 22.08.2015, 20:46
Flaş … Flaş… Flaş… İki Günde 41 Terörist Etkisiz…

ANKARA(ANKA) – TSK'nın düzenlediği yurt içi ve dışında düzenlediği operasyonlar sonucu iki günde en az 41 terörist etkisiz hale getirildi. TSK Kandil’e düzenlenen hava harekatı sonucu ilk belirlemelere göre en az 29 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Şırnak Uludere’de yapılan ayrı bir operasyonda ise 12 bölücü terörist etkisiz hale getirildi.

TSK’nın internet sitesinden yapılan açıklamada “Irak kuzeyinde bulunan Bölücü Terör Örgütü hedeflerine, 20-21 Ağustos 2015 tarihlerinde düzenlenen hava harekâtları sonucunda ilk tespitlere göre toplam 29 Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist etkisiz hâle getirilmiştir” denildi.

Dün ayrıca Şırnak / Uludere İlçesi Karaçalı Tepe Bölgesinde bulunan emniyet unsurlarına, Irak Kuzeyinden Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerce yapılan saldırıda bir Jandarma Uzman Çavuş yaralandı. Bölgede karadan ve havadan yapılan operasyon sonucunda 12 terörist etkisiz hale getirildi.

Ayrıca dün Van / Gevaş İlçesi Yoldöndü Jandarma Karakol Komutanlığı asayiş yol kontrol noktasına, Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerce, bomba yüklü aracın patlatılması suretiyle saldırı düzenlendiği bildirildi. Söz konusu saldırıda bir Jandarma Astsubay ve bir Jandarma Er yaralandı. Olayla ilgili iki şüpheli gözaltına alındı.  (ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@