Flaş... Flaş... Flaş... Genelkurmay'dan Komutana Veda: Başımız Sağolsun!

-Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde VII. Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in vefatı dolayısıyla başsağlığı mesajı yayınlandı. ANKARA(ANKA) – Genelkurmay Başkanlığı, Genelkurmay Eski Başkanı ve VII. Cumhurbaşkanı Kenan Evren’

Haberler 11.05.2015, 13:14
Flaş... Flaş... Flaş... Genelkurmay'dan Komutana Veda: Başımız Sağolsun!

-Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde VII. Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in vefatı dolayısıyla başsağlığı mesajı yayınlandı.

ANKARA(ANKA) – Genelkurmay Başkanlığı, Genelkurmay Eski Başkanı ve VII. Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in vefatı dolayısıyla bir açıklama ve başsağlığı mesajı yayınlandı.

Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinde yayınlanan açıklama şöyle:

“1. 7’nci Cumhurbaşkanı ve 17’nci Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Ahmet Kenan EVREN (Top.1938 –50), 09 Mayıs 2015 tarihinde Ankara'da vefat etmiştir.

2. 1918 yılında Manisa/Alaşehir’de doğan Emekli Orgeneral Ahmet Kenan EVREN, 1938 yılında Kara Harp Okulundan mezun olmuştur.

3. Türk Silahları Kuvvetleri'nin çeşitli kademelerinde birlik komutanlığı ve karargâh subaylığının yanı sıra 17’nci Genelkurmay Başkanlığı görevinde bulunan Emekli Orgeneral Ahmet Kenan EVREN 1963 yılında Tuğgeneralliğe, 1966 yılında Tümgeneralliğe, 1970 yılında Korgeneralliğe, 1974 yılında Orgeneralliğe terfi etmiştir.

4. 1983 yılında Genelkurmay Başkanlığı görevinden emekliye ayrılan Orgeneral Kenan EVREN 1983 -1989 yılları arasında yedinci Cumhurbaşkanımız olarak görev yapmıştır. Emekli Orgeneral Ahmet Kenan EVREN’in cenazesi; 12 Mayıs 2015 tarihinde Ahmet Hamdi AKSEKİ Camii’nde kılınacak öğle namazını müteakip Devlet Mezarlığı’nda toprağa verilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

-BAŞSAĞLIĞI MESAJI-

Genelkurmay ikinci bir mesajla da Kenan Evren için başsağlığı diledi. Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinin “Vefatlarımız” bölümünde eski komutana “Başımız Sağolsun” denilerek veda edildi. (ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@