Flaş Flaş Cumhurbaşkanı Seçim Kararı Aldı

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Burhan Kuzu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan\'ın seçim kararı aldığını belirtti.

Haberler 21.08.2015, 13:04
Flaş Flaş Cumhurbaşkanı Seçim Kararı Aldı

ANKARA (ANKA) – Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Burhan Kuzu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim kararı aldığını belirtti.

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Kuzu "AK Parti ile Koalisyon kurmaya yanaşmayan CHP ve MHP,45 günün dolması ve Hükümetin kurulamaması sonucu Cumhurbaşkanı seçim kararı aldı" dedi.

Kuzu, şunları kaydetti:

"Kurulacak Seçim Hükümet'i bir Anayasal zorunluluk; çünkü 116.madde bunu emrediyor. Tüm diğer yolları MHP, HDP Ve CHP tıkadı. Bunları da bilelim. Seçim Hükümet'ini Cumhurbaşkanı kurmaya mecbur; çünkü Anayasanın emri böyle; Meclis Görevini yapmadı. HDP bu şekilde 3 bakan aldı. Madde 116. Seçim Hükümet'ine HDP nasıl oldu da üç bakan verme hakkı elde etti? Bunu MHP ve CHP'ye sormak lazım. Ak Partinin bu konuda suçu yok biline. Şimdi geldiğimiz noktaya bakıyorum da 7 Haziran gecesi attığım tweetler ne kadar anlamlı ve isabetli imiş. O gün bana kızanlar da hak verdi. Hâlâ geç kalmış sayılmaz; 4 parti grubu bir araya gelir ortak bir önergeyle seçim kararını Meclisten geçirir. Yakışanı bu; şık olanı bu.” (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@