Flaş Açıklama: Meclis'e 11 bomba attılar

DARBE girişiminde bombalanan TBMM binasında bulunan AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, "Milletin meclisini o canlı yayın sırasında bombaladılar. 3 tanesi çok yakına olmak üzere 11 bomba attılar, kurşun yağdırdılar"...

Haberler 18.07.2016, 12:06
Flaş Açıklama: Meclis'e 11 bomba attılar
DARBE girişiminde bombalanan TBMM binasında bulunan AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, "Milletin meclisini o canlı yayın sırasında bombaladılar. 3 tanesi çok yakına olmak üzere 11 bomba attılar, kurşun yağdırdılar" dedi.

Düzce'de, Anıtpark'ta toplanarak gece saatlerine kadar demokrasi nöbeti tutan kalabalık, darbe girişimine tepki gösterdi. Vali Ali Fidan, İl Jandarma Komutanı Albay Bilal Güvenir, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir de halkla birlikte yer aldı. Darbe girişiminde bomba atılan TBMM'de yer alan Milletvekili Ayşe Keşir, yaşadıklarını anlattı. Kalabalığa hitap eden Keşir, "15 Temmuz’u tarih yazacak. Belki bizim adımız olmayacak. Ama tarih, 15 Temmuz’u yazacak. Öyle yazacak ki önce kanlı başlatmak istediler. Ama onların kanlı niyetleri 80 milyon sayesinde bayrama döndü" dedi.

1 Kasım seçimlerinde aldıkları emaneti namus bildiklerini ifade eden Keşir şöyle konuştu:

"15 Temmuz akşamı F-16’lar uçmaya başladığında, bu alnımızda yazılı olan namusun gereği olarak abdestimizi aldık, ev halkı ile helalleştik ve meclisin kapısında yerimizi aldık. Kapılar kapalıydı. Biliyor musunuz olağanüstü bir hal olduğu halde meclisin kapısını açtırmak için 10 dakika bekledik. Genel kurulun kapısını açtığımızda ilk etapta 25 kişi oradaydık, sonra 100 kişi olduk. Diğer partilerin de katılımıyla, AK Parti, MHP ve CHP milletvekillerimiz 'Söz konusu vatansa gerisi teferruattır' diyerek yerimizi aldık. Biz darbelere alışığız ama bu kadar alışık olmamıza rağmen meclisin üzerine bomba atacaklarını düşünmedik. 'En kötü ölürüz' dedik. Yayın yoktu. Mesleğimin de hassasiyeti ile 80 milyona orada demokrasi nöbeti tuttuğumuzu millete bildirmemiz lazımdı. Cep telefonuyla canlı yayına bağlandık. MHP, CHP, AK Parti grup başkan vekilleri bizim yaptığımız canlı yayınla olanları anlattı. Ama milletin meclisini o canlı yayın sırasında bombaladılar. 3 tanesi çok yakına olmak üzere 11 bomba ve kurşun yağdırdılar. O akşam ki manzarayı sabah fotoğraflardan fark ettiğinizi düşünüyorum. Unutmayın Filistin ve Suriye bunu her gün yaşıyor. Ama bilsinler ki bu ülke Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar olacaktır."

Konuşmaların ardından halkın demokrasi nöbeti geç saatlere kadar sürdü.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@