Fiyatlar 200-300 bin TL Artıyor! İlanlardaki Gizli Mesajlar Dikkat Çekti!

Sıfır ve ikinci el araç piyasasında hareketli günler devam ediyor. Araç piyasaları ile ilgili getirilen kurallar, farklı yöntemler ile ihlal ediliyor. Durum böyle olunca vatandaşların almak istedikleri araçların fiyatlarında fahiş artışlar kaçınılmaz oluyor.

Fiyatlar 200-300 bin TL Artıyor! İlanlardaki Gizli Mesajlar Dikkat Çekti!

Yapılan düzenlemeler ile şahısların yılda üç adet olan ikinci el satış limiti 1 Ocak’ta yenilendi. Yıllık 3 adet olan ikinci el araç satış limiti, 1 Ocak 2023’ten itibaren sıfırlanmandı. Bu durum ise, fırsatçıların işine yaradı. İkinci el araç ilanlarının yer aldığı siteler, bayilerde bulunamayan sıfır araçlara ev sahipliği yapıyor. Bu durum bu kez, galericiler tarafından değil şahıslar tarafından gerçekleştiriliyor. 1000 km’ye kadar ilanlara müsaade edilmemesine karar verilen düzenlemeler ile şahıslar, araç bilgilerine ‘1001 kilometre’ bilgisini ekleyerek, sıfır kilometre araçları liste fiyatlarının çok üzerinde satışa koyuyor.

LİSTE FİYATLARI İLE UÇURUM VAR

Fiyatlar 200-300 bin TL Artıyor! İlanlardaki Gizli Mesajlar Dikkat Çekti!

İkinci el araç ilanlarının yer aldığı internet sitelerine verilen ilanların fiyatları ile otomotiv markalarının resmi liste fiyatlarının arasında 200 bin TL ile 300 bin TL üzerinde bir fark bulunuyor. Birçok ilanda yer alan ‘1001 kilometre’ bilgisinin yanı sıra, ‘kapalı otoparkta muhafaza ediliyor’ açıklamaları da dikkat çekti.

İKİNCİ EL İLANLARINDA SATIŞA YENİ ÇIKAN ARAÇLAR VAR

İkinci el araç satış ilanlarına 1001 kilometre ibaresi ile koyulan araçlar arasında, henüz geçen hafta Türkiye’de satışa sunulan markalarda yer alıyor. İkinci el araç satış ilanlarının yer aldığı bir sitede; 9 Ocak tarihinde lansman fiyatı 899 bin 500 TL olarak duyurulan Citroen C4 X modelinin 1.2 PureTech Shine versiyonu 1 milyon 160 bin TL fiyatla satışa sunuluyor. Bir diğer dikkat çeken ilan ise; liste fiyatı 1 milyon 329 bin 900 TL olan Skoda 1.5 TSI Prestige’in 1 milyon 535 bin TL’den satışa sunulduğu ilan oldu.

SONRAKİ HABER