Fırtınaya Yakalanan Deniz Otobüsü Bandırma\'ya Döndü

BALIKESİR’in Bandırma İlçesi’nden saat 07.30 hareket eden \'Kemal Reis-5\' adlı deniz otobüsü, iskeleye 10 mil uzaklıkta Fener Adası yakınlarında fırtınaya yakalanınca 170 yolcusuyla Bandırma’ya geri döndü.

Haberler 22.01.2016, 12:30
Fırtınaya Yakalanan Deniz Otobüsü Bandırma\'ya Döndü

(DHA) - BALIKESİR’in Bandırma İlçesi’nden saat 07.30 hareket eden 'Kemal Reis-5' adlı deniz otobüsü, iskeleye 10 mil uzaklıkta Fener Adası yakınlarında fırtınaya yakalanınca 170 yolcusuyla Bandırma’ya geri döndü.

Marmara Denizi’nde şiddetli poyraz deniz ulaşımını olumsuz etkiliyor. Sabah saat 07.30’da Bandırma- İstanbul (Yenikapı- Bostancı) seferini yapmak üzere hareket eden Kemal Reis-5 adlı deniz otobüsü, kalkıştan 30 dakika sonra Bandırma’ya yaklaşık 10 mil uzakta Fener Adası açıklarında şiddetli fırtınaya yakalandı. Giderek şiddetini arttıran poyraz nedeniyle dev dalgalar oluşunca deniz otobüsü içindeki 170 yolcusuyla saat 08.30 da Bandırma’ya geri döndü. Bilet ücretlerini alan yolcular, İstanbul'a gitmek üzere otobüs firmalarına yöneldi. Sabah saat 07.00'de İstanbul Yenikapı'dan hareket eden Turgut Özal feribotu ise sorunsuz olarak Bandırma-İDO iskelesine yanaştı. İDO, bugün saat 09.30 Bandırma- İstanbul(Yenikapı –Bostancı) ile saat 12.00 Bostancı- Yenikapı –Bandırma deniz otobüs seferlerinin olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edildiğini açıkladı.

DEV DALGALAR OLUŞTU

Bandırma'da yağışla birlikte saatte 40 kilometre hızla esen poyraz fırtınası nedeniyle mendirekte dev dalgalar oluştu, tüm balıkçı tekneleri ise iskelede fırtınanın dinmesini bekliyor. Bazı tekne sahipleri fırtınanın daha da şiddetleneceği bilgisinden sonra teknelerini iskeleye takviyeli halatlarla bağladığı görüldü. Bandırma Meteroloji Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre poyraz fırtınasının yarın da kar yağışıyla birlikte devam edecek.

Bu arada soğuk ve fırtına nedeniyle kimsenin bulunmadığı sahilde, Sabahat A., her sabah kendisini beklediklerini söylediği kedilere yiyecek verdi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@