Firari 8 hakim ve savcıya yakalama kararı

ANADOLU Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından darbe girişimine ilişkin haklarında soruşturma başlatılan 110 hakim ve savcıdan gözaltına alınamayan 8 hakim ve savcı hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

Haberler 25.07.2016, 17:45
Firari 8 hakim ve savcıya yakalama kararı
 Arzu KAYA / İSTANBUL, () ANADOLU Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından darbe girişimine ilişkin haklarında soruşturma başlatılan 110 hakim ve savcıdan gözaltına alınamayan 8 hakim ve savcı hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

102 HAKİM SAVCI GÖZALTINA ALINDI

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü, Kaçakçılık ve Ekonomik Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından darbe girişimine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı çıkarılan Anadolu Adalet Sarayı'nda görevli 110 hakim ve savcıdan 102'si gözaltına alındı. 102 hakim ve savcıdan 64'ü "silahlı terör örgütüne üye olma" ve "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs" suçlarından tutuklanırken 34'ü adli kontrol hükümleri uygulanmak üzere toplamda 38 hakim ve savcı ise serbest bırakıldı.

FİRARİ 8 HAKİM VE SAVCI

Haklarındaki gözaltı kararına rağmen adresinde bulunamayan ve teslim olmayan 8 hakim ve savcı ise firari durumda. Firari olan hakim ve savcılar hakkında ise Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@