'Filistin'e İndik' Diyen İspanyol Pilota Soruşturma

Iberia Havayolları'na ait uçağın Tel Aviv'in Ben-Gurion havaalanına yaklaştığı sırada, pilotunun yaptığı 'Filistin'e iniş yaptık' anonsu üzerine soruş...

Haberler 29.10.2015, 23:58
'Filistin'e İndik' Diyen İspanyol Pilota Soruşturma

Iberia Havayolları'na ait uçağın Tel Aviv'in Ben-Gurion havaalanına yaklaştığı sırada, pilotunun yaptığı 'Filistin'e iniş yaptık' anonsu üzerine soruşturma başlatıldı.

 

 

'Filistin'e İndik' Diyen İspanyol Pilota Soruşturma

 

 

İspanyol havayolları Iberia, İsrail'e inen bir uçağın pilotunun "Filistin'e iniş yaptık" şeklindeki anonsu hakkında şikayet gelmesi ardından soruşturma başlattı.

Iberia Havayolları'na ait 3316 sefer sayılı uçak dün Tel Aviv'in Ben-Gurion havaalanına yaklaştığı sırada, uçak pilotunun "Filistin'e iniş yaptık" şeklindeki anonsu hakkında şikayet gelmesi ardından soruşturma başlattı.

Uçak yolcuları, pilotun anonsu İspanyolca yaptığını, ardından İngilizce sadece "inmek üzere olunduğunu" söylediğini, Filistin veya İsrail'e değinmediğini belirtti.

Iberia sözcüsü, uçak mürettebatının olayla ilgili olarak sorguya çekildiğini kaydetti ve "herhangi bir yanlış anlama" dolayısıyla özür diledi; "Milliyetleri, ırkları veya dinleri ne olursa olsun müşterilerimizi gitmek istedikleri yere güvenli bir şekilde götürmeyi amaçlayan bir havayoluyuz" dedi.

“Rencide olduk”

İsmi yalnızca Lior olarak verilen bir İsrailli yolcu, İsrail'in 2. Kanal'ına yaptığı açıklamada "Şok geçirdik. Niye böyle birşey söyledi anlamıyorum. İsrail devletinde yaşıyoruz ve İsrail demesi gerekirdi. İngilizce konuşurken boş bulunup aynı şeyi söylemedi, kasıtlı davrandı." dedi.

Bir diğer yolcu da, Iberia Havayolları'na şikayet mektubu yazarak "Ailem ve ben son derece rencide olduk. Kesinlikle kabul edilebilir birşey değildi bu ve şirketinize zarar verdi." dedi.

T24

 

Kırmızı Halı Dosyası: Kate Middleton'ın Muhteşem Dönüşü!Kırmızı Halı Dosyası: Kate Middleton'ın Muhteşem Dönüşü!Makyaj.comaracılığı ile

 

Kaynak: Onedio

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@