Fiat Egea, Anadolu'da İlk Defa Kayseri'de Tanıtıldı

TOFAŞ Otomotiv tarafından, Bursa'daki fabrikada üretilen yeni ürün Fiat Egea, Kayseri’de tanıtıldı.

Haberler 17.10.2015, 01:30
Fiat Egea, Anadolu'da İlk Defa Kayseri'de Tanıtıldı
Oktay ENSARİ- Doğan BİLMEZ/KAYSERİ, (DHA) - TOFAŞ Otomotiv tarafından, Bursa'daki fabrikada üretilen yeni ürün Fiat Egea, Kayseri’de tanıtıldı.

İnciroğlu Fiat Bayii’nde düzenlenen tanıtım toplantısına katılan Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, yeni Fiat Egea’nın Türk mühendislerinin başarılı çalışmasının ürünü olduğunu vurguladı. Egea’nın Türkiye’de bir ilk olduğuna dikkat çeken Eroldu, otomobilin yüzde 70’inin de yerli olduğunu belirtti. Eroldu, "Bu arabamızın motor ve şanzımanını hesaba katmazsak, yüzde 70’i yerli. Fakat asıl önemlisi, bu aracımız yüzde 70’e yakın Türk mühendislerin yaptığı çalışmalarla gerçekleştirildi. Bu açıdan baktığımız zaman da Egea Türkiye’de bir ilk. İlk defa Türk mühendislerinin yönettiği bir otomobil projesi oldu. Çok gurur duyduğumuz bir ürün ortaya çıktı. O açıdan yerli bir araba oldu" dedi.

Fabrikanın, 2 bin yeni çalışanın istihdam edilmesiyle birlikte, 3 vardiyalı sisteme geçeceğini ifade eden Eroldu, şunları söyledi:

"Egea, kendi bereketiyle geldi. İnşallah 2016’nın ilk çeyreğinde, fabrikamızı üç vardiyaya geçireceğiz. Bu da, Tofaş açısından 2 bin yeni istihdam demek. Otomotiv sektöründe bir çarpan etkisi vardır. Ana sanayiler istihdam yaptıkları üretim kapasitelerini arttırdıkları zaman, bunun yan sanayicileri daha sonra satış ve servis teşkilatlarına etkisi olur. Dolayısıyla, bu aşağı yukarı dört katıdır. Tofaş’ın 2 bin kişi alması, ülke genelinde de 8-10 bin kişilik ilave bir istihdam yaratacaktır. Bu da ayrıca çok önem verdiğimiz bir konu, bu projeyle birlikte."

Yeni ürünlerle markanın gücünü artıracaklarını dile getiren Eroldu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Kısmetse buradan İzmir’e gideceğiz. Daha sonra Sapanca’da bir toplantımız olacak. En sonda da Samsun’da bitireceğiz. Anadolu’da görücüye çıkmış oldu. Ülkemizin 5 değişik bölgesinde, müşteriye tanıtmak için bu lansmanları düzenledik. Kayseri bizim için çok önemli bir şehir. Kayseri, Türkiye’nin öncü şehirlerinden biri. Bu kent başarılı olduğu zaman, bence Türkiye’de başarılı oluyor. Dolayısıyla, Bizim için nabzı tutmak önemli. Kayseri’de bence bu konuda Türkiye’nin nabzını hissettiğimiz bir şehir. İnşallah, yeni ürünlerimizle markamızın gücünü bölgede daha da artıracağız."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@