Feyzioğlu: Saldırı Doğrudan İfade Özgürlüğüne Yöneliktir

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Hürriyet Gazetesi’ne yapılan saldırıyı, “Türkiye’nin önde gelen basın kuruluşlarından birine yapılan saldırı sadece basın özgürlüğüne değil, doğrudan ifade özgürlüğüne yöneliktir” ifadeleriyle değerlendirdi.

Haberler 08.09.2015, 13:07
Feyzioğlu: Saldırı Doğrudan İfade Özgürlüğüne Yöneliktir

ANKARA(ANKA) - Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Hürriyet Gazetesi’ne yapılan saldırıyı, “Türkiye’nin önde gelen basın kuruluşlarından birine yapılan saldırı sadece basın özgürlüğüne değil, doğrudan ifade özgürlüğüne yöneliktir” ifadeleriyle değerlendirdi.

Yazılı bir açıklama yapan TBB Başkanı Feyzioğlu, 6 Eylül’ü 7 Eylül’e bağlayan gece, başlarında iktidar partisinin İstanbul Milletvekili ve Gençlik Kolları Genel Başkanı olan Abdurrahim Boynukalın’ın da bulunduğu yaklaşık 200 kişinin Hürriyet Gazetesi’nin İstanbul Bağcılar’da bulunan binasına taş ve sopalarla saldırarak maddi zarar verdiğini belirtti.

Türkiye’de bir süredir basın üzerindeki iktidar baskısının, basın organlarının el değiştirmesini sağlayan ekonomik uygulamalar ve en yetkili ağızlardan yapılan kışkırtma ve hedef göstermelerin böyle vahim bir olayın gerçekleşmesine neden olduğunu belirten Feyzioğlu, “Türkiye’nin önde gelen basın kuruluşlarından birine yapılan saldırı sadece basın özgürlüğüne değil, doğrudan ifade özgürlüğüne yöneliktir. Zorbalıkla basının susturulduğu, insanların düşüncelerini açıklamaya korktukları bir ülkede özgür savunmanın yaşayabilmesi ve avukatlık mesleğinin yürütülmesi de olanaksız hale gelir” dedi. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@