Feyzioğlu: Gazeteci Ahmet Hakan'a Saldırı Faşizmdir

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Gazeteci Ahmet Hakan Coşkun’un evinin önünde saldırıya uğramasına ilişkin, “Bunun adı faşizmdir.

Haberler 01.10.2015, 11:25
Feyzioğlu: Gazeteci Ahmet Hakan'a Saldırı Faşizmdir

ANKARA (ANKA) – Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Gazeteci Ahmet Hakan Coşkun’un evinin önünde saldırıya uğramasına ilişkin, “Bunun adı faşizmdir. Bu saldırının hepimize yapıldığını görmez ve susarsak, kendi evlerimiz dahi karanlık hapishanelere dönüşür” dedi.

Feyzioğlu, yayımladığı mesajda, Ahmet Hakan Coşkun’a yapılan saldırının faşizm olduğuna dikkat çekerek, şu ifadeleri kullandı:

“Lider; konuşmalarından, yazdıklarından rahatsız olduğu birini halka yaptığı bir konuşmada hedef gösterir, gerisini azgın çeteler yapar. Hani bir ünlü şarkıcı derdi ya; ‘Ben sana bir şey yapmam ama yeğenlerim ne yapar bilemem, hepsini kontrol etme imkanım yok’ diye. Şarkıcı yapınca bunun adına kabadayılık deniyor; ülkeyi yönetenler yapınca faşizm oluyor bu işin adı. Hürriyet’e iki kere saldırıldı, siyasi iktidar ve devletin en üstündekiler bu saldırıyı kınamadı. Tam aksine, yeni saldırıları teşvik edecek konuşmalar yapıldı. Bugün bir gazeteci evinin önünde dövülüyor ise, kimse lafı gevelemesin, evirip çevirmesin, bunun adı faşizmdir. Bu saldırının hepimize yapıldığını görmez ve susarsak, kendi evlerimiz dahi karanlık hapishanelere dönüşür. Ünlü şair Brecht’in dediği gibi, faşizme karşı birleşmeyenler, faşizmin zindanlarında buluşur. Ahmet Hakan Coşkun’a geçmiş olsun diyor, saldırganların derhal bulunarak en ağır şekilde cezalandırılmasının emniyet teşkilatının ve yargı teşkilatının namusuna dair belirleyici olacağını tarihe not düşüyorum.” (ANKA)
(AYÇ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@